پنجره upvc

پنجره upvc  در واقع از پروفیل هایی سخت و مستحکم و از متریال upvc ساخته شده اند. چند حفره ای بودن شکل مقطع پروفیل های upvc موجب مقاومت و دوام این پنجره ها در برابر اتلاف گرما، سرما و تعریق می گردد. متریال upvc  در گرما و سرما تغییر شکل چندانی ندارد.

هسته فلزی که در چارچوب پنجره upvc  استفاده شده است موجب حفظ و ثبات حالت و پایداری آن می شود. گوشه های درب و پنجره های ساخته شده از upvc به یکدیگر جوش داده شده اند. این موضوع موجب می شود که درب یا پنجره به شکل قالبی بهم پیوسته و یک پارچه عمل کند

پنجره یوپی وی سی از جمله مصالح ساختمانی است که در دنیای پر تنش امروز استفاده از آن جزو ملزومات امر در ساختن یک ساختمان استاندارد می باشد ، در ارتباط با ساختار این نوع پنجره ها ، قطعا کارفرمایان با قسمت هایی از پنجره مانند شیشه ، قاب و سخت افزار آشنا هستند.

پنجره upvc

مزایای پنجره upvc

تاثیر پنجره upvc درعایق حرارت

از جمله خصوصیات و مزایای پنجره upvc می توان به عایق حرارت بودن آن اشاره کرد. از آنجایی که در پنجره های upvc پروفیل pvc به کار رفته و این پروفیل در مقایسه با آهن و آلومینیوم دارای ضریب انتقال حرارتی پایین تری می باشد، لذا این پنجره ها نسبت به مدل های مشابه آهنی و آلومینیومی کاملا عایق حرارت می باشند. می توان گفت پنجره های چوبی دارای ضریب حرارتی تقریبا نزدیک به مدل های upvc هستند.

تاثیر پنجره upvc درعایق صوت

پنجره های upvc بنا به ساختار و فرم پروفیل و همچنین کانالهای داخلی که دارند به علاوه قابلیت بهره گیری از شیشه های دوجداره  دو جداره لمینیت و سه جداره شدت صوت را تا حدود ۸۰ درصد کاهش می دهند. قابل ذکر است که یراق آلات نیز نقش مهمی را در عایق صوت بودن پنجره یو پی وی سی دارند. در این پنجره ها بنا به تنوع موجود، می توان از یراق آلات مطلوب و مناسبی برای مکان های خاص با کاربری های گوناگون استفاده نمود.

به دلیل تنوع رنگ های موجود در پروفیل های یو پی وی سی و قابلیت رنگ آمیزی آن ها در رنگ های  دلخواه مختلف و نیز شکل و حالت پروفیل های pvc ، استفاده از این پنجره ها جلوه و زیبایی ویژه ای را به نمای معماری ساختمان می دهد. همچین با استفاده از این نوع پنجره ها دوام و عمر مفید وسایل و لوازم منزل خود را به دلیل مصون ماندن از آلودگی و کثیفی و نیاز نداشتن به شستشوی زیاد حفظ می کنیم.

تاثیر پنجره upvc درنفوذ ناپذیری و سازگاری 

پنجره upvc بنا به نوع لاستیک های epdm استفاده شده در قسمت های لولا یا بازشو پنجره و همینطور استاندارد بودن یراق آلاتی که به هنگام بسته بودن پنجره لاستیک های مذکور را کاملا به هم می فشارد، به هنگام بسته بودن، عایق فوق العاده ای در مقابل ورود آلودگی و گرد و غبار می باشد.

از دیگر خصوصیات و مزایای  پنجره upvc سازگار بودن این پنجره های دو جداره جهت مصارف گوناگون می باشد. به دلیل تنوع یراق آلات در پنجره های upvc ، این پنجره ها برای انوع کاربری ها سازگار و مناسب می باشند. به طور مثال یراق آلات لولایی مطلوب برای مصارف اداری، مسکونی و یراق آلات آکاردئونی و فولکس واگنی جهت استفاده های ویلایی مناسب هستند.

شایان ذکر است که با توجه به جنس متریال اولیه استفاده شده در ساخت  پنجره یو پی وی سی  و پروفیل استاندارد آن، این نوع پنجره در برابر سرما، گرما، گرد و خاک و دیگر عوامل جوی بسیار مقاوم و بادوام می باشد. و هیچ اثری از زنگ زدگی و پوسیدگی و فرسودگی بر روی آنها در طول سال ها دیده نخواهد شد.

این پنجره ها به دلیل سطح صیقلی و براقی که دارند، ذرات گرد و خاک را کمتر به خود جذب می کنند و به راحتی نیز با استفاده از مواد پاک کننده ی مخصوص پاک می شوند. البته توصیه می کنیم در نظافت پنجره upvc حتما از مواد استاندارد استفاده نمایید.

در زمان های گذشته در ساخت منازل و انواع ساختمان ها از شیشه هایی تک لایه و رنگارنگ استفاده می شده است که زیبایی خاص و منحصر به فردی در آن زمان داشته اند و در حال حاضر نیز در بیشتر آثار باستانی بر جای مانده حضور داشته و جلوه ویژه ای به آن ها بخشیده اند. اما در عصر حاضر نمی توان آرامش خود را فدای زیبایی این نوع پنجره ها کرد که با نمای ساختمانهای امروزی نیز سازگاری چندانی ندارند. هر چند که بسیاری از افراد بر این باورند که زیبایی انواع پنجره های upvc امروزی نه تنها از پنجره هایرنگارنگ قدیمی کمتر نیست بلکه بیشتر و شیک تر و مدرن تر و البته متناسب با نمای ساختمان های امروزی نیز هست.

از خصوصیات  دیگر پروفیل های PVC می توان به این نکته اشاره کرد که دمای آغاز احتراق آن ۳۸۵ درجه سانتیگراد  می باشد که نسبت به چوب که ۲۶۰  درجه سانتیگراد می باشد دیرتر آتش می گیرد. در صورتی که پس از شروع آتش سوزی، منبع آتش زا را از پنجره یو پی وی سی  دور کنید،شعله های آن خود به خود و به طور خودکار خاموش خواهند شد و از گسترش و انتقال آتش ممانعت به عمل می آید.

پنجره ها ایمن و سبک و مقاوم

وزن کم پنجره upvc عاملی فوق العاده مهم در استفاده از آن در آسمان خراش ها یا برج های بلند مرتبه به دلیل سبک سازی سازه ساختمان می باشد. این پنجره ها به دلیل جنس متریال pvc استفاده شده در آن ها از وزن کمی برخوردار هستند. همچنین به دلیل تنوع در یراق آلات پنجره های upvc و قابلیت بهره مندی  از شیشه های دوجداره و سه جداره  ضد سرقت ، این پنجره ها کاملا ایمن می باشند.

پوئن مثبت دیگری که این پنجره ها دارند این است که  پنجره یو پی وی سی  بازیافت پذیر بوده و به سهولت بار دیگر می تواند در چرخه تولید قرار گیرد و با محیط زیست سازگار باشد.

قیمت پنجره UPVC

با توجه به افزایش قیمتی که اخیرا در مورد انواع مصالح ساختمانی روی داده است بسیاری از پیمانکاران و افراد فعال در حوزه ساخت و ساز پیش از آغاز یک پروژه ساختمانی در مورد برآورد هزینه ها از جمله هزینه های لازم برای تامین مصالح اقدام می کنند. پنجره یو پی وی سی از جمله مصالح ضروری هستند که در این لیست برآورد قیمت، بایستی مورد توجه قرار گیرند.

قیمت پنجره upvc را نمی توان بدون دانستن ابعاد طول و عرض و تعداد بازشو های پنجره بطور دقیق محاسبه کرد چرا که قیمت به میزان پروفیل مصرفی بر اساس متر طول و مقدار شیشه دو جداره بر اساس متر مریع و تعداد یراق آلات مصرفی آن بستگی دارد، قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی  بر اساس یراق مشخص می شود.

جهت خرید و محاسبه قیمت با دفتر فروش تماس حاصل نمایید و ابعاد را به کارشناسان ما اعلام کنید.

تفاوت پنجره دوجداره و یوپی وی سی

نوع شیشه دوجداره به کار رفته اعم از رنگ یا ضخامت

یراق آلات بکار برده شده در این پنجره ها متنوع هستن هم از لحاظ برند هم نوع یراق

در پنجره دوجداره لاستیکی وجود دارد که برای آببند بین لنگه و شیشه استفاده می شود

هر محصولی مارک متریال مصرفی آن است در پنجره upvc مارک پروفیل آن

اصلی ترین و مهمترین مورد  تاثیر گذار در قیمت و کیفیت پنجره upvc گالوانیزه محار داخل آن می باشد

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل پنجره دوجداره ، پنجره ترمال بریک ، آلومینیوم ترمال بریک ، نمای کرتین وال ، آلومینیوم کرتین وال و درخواست قیمت پنجره دوجداره  با سایر برندها از جمله پنجره وین تک  و پنجره ویستا بست می توانید از طریق سایت و یا تلفن شرکت وین بست سفارش خود را اعلام کنید