نمای کرتین وال

 

نمای کرتین وال علاوه بر زیبایی، امنیت و استحکام لازم برای اجرای پروژه ها را نیز دارا می باشد و گزینه خوبی برای اعتماد است.

نمای کرتین وال Curtain Wall یا همان دیوار لامل ، در معنای لغوی به معنای دیوار پرده ای می باشد. این سیستم یکی از سیستم های مدرن ساختمانی که ساختاری خود ایستا داشته باشد محسوب می شود و به این معنا که نماهای کرتین وال که هیچ باری از خود ساختمان را به دوش نمی کشند و تنها نیرویی که تحمل می کنند یکی نیروی وزن خودشان و دیگری نیرو های جانبی نظیر باد است را تحمل می کنند از این رو به این سازه ها ، سازه های خود ایستا می گویند.

نمای کرتین وال انواع و اقسام و زیادی دارد و پر کاربرد ترین آنها نمای کرتین وال شیشه ای است. این نوع نما معمولا از مصالح سبک بویژه ترکیب آلومینیوم و شیشه ساخته می شود.

نمای کرتین وال

مزایای نمای کرتین وال

این نماها به عنوان یک عایق کامل رطوبتی و حرارتی و صوتی بسیار موفق عمل کرده اند که باعث بهینه سازی دمای محیط و نور می شود و نیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته را کاهش می دهد.

سبکی ساختار نمای کرتین وال و کاهش بار مرده آن و نیز سرعت عمل بالای اجرای این نماها از مزیت های خوبی است که می توان به آن اشاره کرد.

با توجه به اینکه این نماها می توانند تمام شیشه ای باشند در نتیجه موجب افزایش نور ورودی به ساختمان خواهند شد.

این سبک از نماها به گونه ای هستند که قابلیت ترکیب با سایر سیستم های پوششی را دارند و شما می توانید به صورت ترکیبی از این نما در ساختمان استفاده کنید.

کیفیت بالای قطعات و کاهش هزینه های بهره بردای و نگه داری ساختمان مهندسین را به استفاده از این نما ترغیب می کند.

نمای کرتین وال در مقابل زلزله رفتار متناسبی دارد و در تامین شرایط آسایش ساکنین بسیار کار آمد می باشد.

ناین سبک از نماها از تنوع ویژگی های بالا برخوردار هستند و جلوه های خاص و منحصر به فردی به ظاهر ساختمان می بخشند و قابلیت این را دارند که انواع مدل های باز شو را روی خود ساپورت کنند.

این نماها از نظر امنیت نسبت به سایر نماها امنیت بالایی داشته و در برابر باد و شرایط جوی مختلف مقاوم هستند.

دارا بودن خاصیت اکوستیک از دیگر جنبه های مثبت این سبک کاری است.

به طور کلی نمای کرتین وال از رایج ترین گزینه های کاری می باشد که با توجه به مزایا و جنبه های مثبتی که دارا می باشد محبوبیت بسیاری در بین مهندسان و معماران پیدا کرده است.

با نمای کرتین وال نهایت مدرنیته بودن را به ساختمان هایتان ببخشید

انواع سیستم های کرتین وال

سیستم های کرتین وال به دو نوع بدون درپوش  Framleess و درپوش نگهدارنده Facecap تقسیم بندی می شوند.

در مدل فریم لس شیشه ها از پشت توسط فریم قاب شده و لامل ها با لقمه های آلومینیومی ویژه چفت شده اند و منظره ی بیرونی ساختمان کاملا شیشه ای به نظر می رسد و فقط درز ما بین شیشه ها نمایان است.

در سیستم نوع فیس کپ شیشه ها مستقیما روی ساختار لامل پیاده می شوند و از بیرون شیشه ها با درپوش نگهدارنده فیکس می گردند این سبک از کار هوا بندی و آب بندی بهتری به دلیل استفاده ی لاستیک های EPDM دارد.

خود نوع فریم لس نما به دو حالت Full frame  و U-channel نصب می گردند.

در حالت فول فریم از نظر استحکام بسیار مورد اعتماد می باشند زیرا شیشه ها در کارخانه تولید و بر روی لامل آلومینیومی نصب می گردند و به صورت آماده قابلیت اجرا دارند. این فریم ها از جنبه ی تسریع در اجرای نماها و نیز محکم بودن سازه حرف اول را می زنند.

در مورد حالت دوم جزو نماهای مقرون به صرفه و سبک هستند اما از لحاظ فنی برای ساختمان های با ارتفاع کم توصیه می گردند.

هر کدام از این سیستم ها با توجه به شرایط پروژه ساختار نما و نظر مهندسین و معماران می تواند به اجرا درآید.

ساختار کلی نمای کرتین وال

به طور کلی نمای کرتین وال از دو بخش شاسی و لامل تشکیل شده است که لامل در حقیقت فریم های آلومینیومی هستند که شیشه ها روی آن نصب می گردند و دارای فضایی مشبک برای نصب صفحات شیشه ای هستند.

این لامل ها انواع گوناگونی دارند نظیر لامل های چوبی، لامل های فولادی و لامل های آلومینیومی که در بین این سه نوع لامل های آلومینیومی بیشترین مصرف را دارند.

شما می توانید لامل ها را در جهت های عمودی و افقی نصب کنید و این لامل ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از جاگیری شیشه در فریم لامل می توانند به عنوان یک عایق مناسب عمل کنند.

نمای کرتین وال

خصوصیات کرتین وال

توانایی استفاده از شیشه های۲ یا ۳ جداره ، توانایی ایجاد سطح عایق دما

توانایی اسفاده از در پوش های مختلف ، توانایی اجرای سیستم تمام آلومینیوم

تنوع بالا در مقاطع و ابعاد  با توجه به نیاز پروژه ، عدم وجود محدودیت رنگی

رده های اصلی کرتین وال

کرتین وال قاب دار یا فیس کپ (face cap)

کرتین وال بدون قاب یا فریم لس (frameless)

کرتین وال نیمه قاب دار یا سمی فریم (semi frame)

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل پنجره دوجداره ، پنجره UPVC  ، پنجره ترمال بریک ، آلومینیوم ترمال بریک  ، آلومینیوم کرتین وال و درخواست قیمت پنجره دوجداره  با سایر برندها از جمله پنجره وین تک و پنجره ویستا بست می توانید از طریق سایت و یا تلفن شرکت وین بست سفارش خود را اعلام کنید

کرتین وال چیست ؟

نمای کرتین وال یا همان کرتین وال در واقع یک کلمه انگلیسی است که معادل آن به فارسی دیوار پرده ای است. دیوار و پرده هر دو حائل هایی بین دو فضا هستند. یکی سخت و سنگین و دیگری سبک و قابل انعطاف می باشد. از ترکیب این دو نوع حائل ترکیبی ایجاد شده که استحکام و مقاومت دیوار را دارد و همچنین زیبایی و سبکی پرده که از این رو به آن کرتین وال Curtain Wall می گویند

ویژگی نمای کرتین وال در چیست ؟

از ویژگی های مهم کرتین وال می توان به عایق حرارتی ، رطوبتی ، صوتی آن اشاره کرد که باعث بهینه سازی دمای محیط و نور می شود و نیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته را کاهش می دهد ، وین بست بهترین اجرا کننده نمای کرتین وال می باشد.

نصب کرتین وال به چه صورت می باشد ؟

نمای کرتین وال به دو صورت نصب می گردد اولی فریملس framless که به معنای بدون خطوط ظاهری نمایان و دومی فیسکپ facecap که به معنای در پوش دار می باشد. که نمونه فریملس خود به دو زیر مجموعه full frame و ufram تقسیم بندی می شوند که هر کدام از این انواع با توجه به شرایط پروژه ساختار نما و غیره توسط مهندسان و معماران انتخاب و در محل پروژه نصب می گردد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *