نمای کرتین وال

نمای کرتین وال Curtain Wall یا همان دیوار لامل ، در معنای لغوی به معنای دیوار پرده ای می باشد. این سیستم یکی از سیستم های مدرن ساختمانی که ساختاری خود ایستا داشته باشد محسوب می شود و به این معنا که نماهای کرتین وال که هیچ باری از خود ساختمان را به دوش نمی کشند و تنها نیرویی که تحمل می کنند یکی نیروی وزن خودشان و دیگری نیرو های جانبی نظیر باد است را تحمل می کنند از این رو به این سازه  ها ، سازه های خود ایستا می گویند.

نمای کرتین وال انواع و اقسام و زیادی دارد و پر کاربرد ترین آنها نمای کرتین وال شیشه ای است. این نوع نما معمولا از مصالح سبک بویژه ترکیب آلومینیوم و شیشه ساخته می شود.

نمای کرتین وال

مزایای نمای کرتین وال

از ویژگی های مهم کرتین وال می توان به عایق حرارتی ، رطوبتی ، صوتی آن اشاره کرد که باعث بهینه سازی دمای محیط و نور می شود ونیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته را کاهش می دهد.

نمای کرتین وال چون سازه هایی بسیار سبک هستند بار کلی وارد بر ساختمان را کاهش می دهند و رفتار خوبی را در مقابل زلزله نشان می دهند.  همچنین  این نوع نماها در نهایت سهولت در نصب و زیبایی و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر نماهای ساخمانی برتری دارند.

نمای کرتین وال

خصوصیات کرتین وال

این نوع نما ها دارای خصوصیات بسیاری هستند که به شرح چند نمونه از آن ها می پردازیم

  • توانایی استفاده از شیشه های۲ یا ۳ جداره
  • توانایی ایجاد سطح عایق دما
  • توانایی اسفاده از در پوش های مختلف
  • توانایی اجرای سیستم تمام آلومینیوم
  • عدم وجود هیچ محدودیت رنگی
  • تنوع بالا در مقاطع و ابعاد  با توجه به نیاز پروژه

رده های اصلی کرتین وال

  • کرتین وال قاب دار یا فیس کپ (face cap)
  • کرتین وال بدون قاب یا فریم لس (frameless)
  • کرتین وال نیمه قاب دار یا سمی فریم (semi frame)

 

واحد فروش وین بست

درخواست نمای کرتین وال با وین بست

۰۲۱-۵۵۴۴۵۵۷۸

کرتین وال چیست ؟

نمای کرتین وال یا همان کرتین وال در واقع یک کلمه انگلیسی است که معادل آن به فارسی دیوار پرده ای است. دیوار و پرده هر دو حائل هایی بین دو فضا هستند. یکی سخت و سنگین و دیگری سبک و قابل انعطاف می باشد. از ترکیب این دو نوع حائل ترکیبی ایجاد شده که استحکام و مقاومت دیوار را دارد و همچنین زیبایی و سبکی پرده که از این رو به آن کرتین وال Curtain Wall می گویند

ویژگی نمای کرتین وال در چیست ؟

از ویژگی های مهم کرتین وال می توان به عایق حرارتی ، رطوبتی ، صوتی آن اشاره کرد که باعث بهینه سازی دمای محیط و نور می شود و نیاز ساختمان به مصرف انرژی الکتریسیته را کاهش می دهد ، وین بست بهترین اجرا کننده نمای کرتین وال می باشد.

نصب کرتین وال به چه صورت می باشد ؟

نمای کرتین وال به دو صورت نصب می گردد اولی فریملس framless که به معنای بدون خطوط ظاهری نمایان و دومی فیسکپ facecap که به معنای در پوش دار می باشد. که نمونه فریملس خود به دو زیر مجموعه full frame و ufram تقسیم بندی می شوند که هر کدام از این انواع با توجه به شرایط پروژه ساختار نما و غیره توسط مهندسان و معماران انتخاب و در محل پروژه نصب می گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *