انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره کشویی upvc و آلمینیومی

از نظر نحوه عملکرد و کاربرد پنجره ها به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. مدل  پنجره کشویی آلمینیومی دوجداره تک ریل و دو ریل دارای مشابهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر هستند. یراق آلات درپنجره های کشویی یکسان استفاده می شود و هردو مدل آن دارای قابلیت استفاده از شیشه های دوجداره، تک جداره و سه جداره هستند.

تفاوت پنجره کشویی upvc تک ریل و دو ریل

در پنجره های تک ریل عایق بندی بهتر از نوع دو ریل پیاده سازی شده است. یکی دیگر از تفاوت ها در این پنجره ها این است که در نوع پنجره های دو ریل قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو وجود دارد اما این امکان در پنره های تک میسر نمی باشد. از نظر تعرفه  و هزینه های پرداختی قیمت پنجره کشویی تک ریل بیشتر از قیمت پنجره کشویی upvc دو ریل می باشد. و همچنین عرض سطح مقطع در پنجره های تک ریل بزرگ تر از نمونه های دو ریل می باشد.

 

طول عمر پنجره های دوجداره
شاید جالب باشد

مناطق مناسب پنجره دوجداره upvc 

این نوع از پنجره های دوجداره upvc برای مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار مناسب هستند. این گروه از پنجره ها به علت راحتی باز و بسته شدن هنگام استفاده از تهویه طبیعی و آب و هوای بیرون از ساختمان بسیار مطلوب است.

نصب درب و پنجره دوجداره کشویی در ورودی ترس به اتاق خواب ها، ورودی تراس یا حیاط به آشپزخانه، ورودی در حیاط به پذیرایی، ورودی ساختمان به سمت استخر و سایر مکان های این چنینی مناسب است.

 

عایق بندی در پنجره UPVC : پنجره upvc کشویی از نظرعایق بندی نسبت به سایر پنجره های دوجداره ضعیف تر می باشد. دلیل این موضوع آن است که این پنجره ها حالت ریلی دارند و منافذ موجود در بین غلطک ها و حالت های بازشوی آن بیشتر است. با این وجود استفاده از این نوع پنجره دوجداره به جای پنجره های قدیمی آهنی، چوبی یا آلمینیومی به دلیل داشتن عایق بندی بیشتر، مناسب تر است.

برای آب بندی و عایق بندی بهتر پنجره کشویی دوجداره، یک راهکار فنی و کم هزینه وجود دارد. شما می توانید برای این کار از نوارهای هوابندی و درزگیری های مویی استفاده کنید و آن ها را در فاصله بین لنگه و فریم کشویی قرار دهید. این کار باعث افزایش عایق بندی پنجره های کشویی می شوند.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *