کاربرد استین گلاس در پنجره دوجداره

کاربرد استین گلاس در پنجره دوجداره

کاربرد استین گلاس در پنجره دوجداره


شیشه استین گلاس یا استیند گلاس به شیشه‌هایی گفته می‌شود که از چسباندن و کنار هم قرار گرفتن شیشه‌های رنگی ایجاد می‌شوند؛ با قرار دادن این شیشه‌های رنگی در کنار هم، طرح‌ها و نقش‌های مختلف را ایجاد می‌کنند. شیشه‌های رنگی استین گلاس در ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌شود که شیشه‌های 3 میل اکراینی از بیشترین تقاضا برخور دارند.

با مشاهده این نوع شیشه‌ها شما یاد پنجره مساجد، کلیسا، موزه‌ و دیگر بناها می‌افتید چرا که در طول تاریخ بیشترین کاربرد را در این مکان‌ها داشتند. اگرچه شیشه استین گلاس به طور سنتی در پانل‌های تخت و به صورت پنجره، ساخته و استفاده می‌شود، اما امروزه ساختارهای سه بعدی و مجسمه سازی از جمله تولیدات آن محسوب می‌گردد.

هزینه نصب پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

شیشه استین گلاس

با وجود اینکه شیشه‌های استین گلاس از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردارند اما به دلیل وجود شیشه و فلز که در ساختار آن بکار رفته است، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است و در برابر عوامل محیطی مانند عبور گرما و سرما بسیار خوب عمل می‌کند. درواقع شیشه‌های رنگی به واسطه سیم‌های جدا کننده از جنس قلع، بندکشی می‌شوند. علاوه بر آن وجود این مفتول در شیشه سبب انعطاف‌پذیری بالای آن می‌شود.

همچنین شیشه‌های استین گلاس در برابر عبور اشعه فرابنفش عملکرد خوبی داشته و عایق خوبی برای انتقال صدا به شمار می‌آید. این شیشه‌ها نور محیط را به خوبی تامین می‌کنند و همچنین به دلیل اینکه از انواع مختلف شیشه با جنس و رنگ‌های متفاوت در ساختار آن استفاده می‌شود، هنگامی که نور به آن‌ها تابانده می‌شود، نوری زیبایی را از خود عبور می‌دهد و باعث ایجاد فضای جذاب و متفاوتی در محیط می‌گردد.

بهترین پنجره دوجداره ریلی
شاید جالب باشد

کاربرد شیشه استین گلاس

از آنجایی که درب و پنجره دو جزء جدا نشدنی ساختمان محسوب می‌شود، معماران همواره به دنبال طرح‌های خاص و متفاوت برای آن‌ها می‌باشند. شیشه استین گلاس به دلیل طرح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌هایی که دارد یکی از عناصر اصلی برای تزئین درب، سقف و پنجره‌ها می‌باشد و ظاهری لوکس و جذابی را به محیط می‌بخشد.

عموما شیشه استین گلاس را در بین محفظه دو شیشه‌ایی موجود در درب و پنجره دوجداره قرار می‌دهند. از تکنیک استیند گلاس برای طراحی کلاسیک، پست مدرن، مینیمال، مدرن، نئوکلاسیک، رئال، سنتی و … استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *