پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو

پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو

پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو


پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو از انواع پنجره دوجداره طرحدار می‌باشد. امروزه همگان بر مزایا و تاثیر پنجره دوجداره آگاه هستیم. از جمله آن ها می‌توان به کاهش هدر رفت انرژی، جلوگیری از ورود گرد و غبار، کاهش هزینه های مصرف انرژی، کاهش آلودگی صوتی و … می‌شود. آلودگی صوتی در روند زندگی شهری، به ویژه در شهرهای بزرگی مانند تهران به یک معضل و دشواری تبدیل شده است. پنجره دوجداره UPVC تا حد بسیار زیادی این مشکل را برطرف کرده است.

پنجره دوجداره دکوراتیو علاوه بر اینکه دارای مزایای نام برده شده می‌باشد، به دلیل طرح های ویژه‌ای که در ساخت آن بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نیز نقش دارد. از جمله مواردی که در خرید پنجره دوجداره به آن توجه می‌شود، انتخاب شیشه است. شیشه دوجداره دکوراتیو نوعی شیشه تزئین شده است که در نمای ساختمان و معماری داخلی استفاده می‌شود. این نوع شیشه ها را می توان بر روی انواع درب و پنجره یوپی‌وی‌سی اجرا نمود.

استفاده از پنجره دوجداره دکوراتیو زیبایی منزل تان را چندین برابر خواهد کرد. با انتخاب درست و اصولی این پنجره، دکوراسیونی خاص و شیکی برای خود ایجاد کنید. در ادامه به ویژگی ها، مزایا و معایب پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو می‌پردازیم:

تاثیر ارتفاع در میزان تزریق گاز آرگون در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

نحوه‌ی تولید پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو

برای تولید پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو، ابتدا به اندازی‌گیری دقیق پنجره در محل نصب مورد نظر می‌پردازند. سپس اندازه ها را به نرم افزارهای خاصی وارد می‌کنند تا در آن نقشه پنجره را طراحی نمایند. همچنین نوع پنجره دوجداره نظیر لولایی، کشویی، دو حالته و … نیز در نرم افزار باید مشخص شود.

در مرحله بعدی در فرایند تولید این نوع پنجره دوجداره، تعیین نوع پروفیل UPVC می‌باشد. با توجه به میزان بودجه مورد نظر برای تولید پنجره دوجداره دکوراتیو، نوع پروفیل را مشخص می‌کنند. پس از انتخاب نوع پروفیل، فرایند نهایی ساخت پنجره با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته صورت می‌گیرد.

شیشه دوجداره دکوراتیو چیست؟

شیشه پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو از پروفیل های باریک و آلومینیومی تشکیل شده است. این پروفیل ها در مدل ها، طرح های گوناگون و زیبا با رنگ های سفید و طلایی تولید شده و آن ها را در میان دوجدار شیشه قرار می‌دهند. درواقع شیشه دوجداره دکوراتیو دارای طرح های مختلف با اشکال هندسی متفاوتی می‌باشد که هر کدام از آن ها می‌تواند سبک خاصی را به دکوراسیون خانه ببخشد.

طول عمر پنجره های دوجداره
شاید جالب باشد

هنگامی که پروفیل ها را در میان دوجداره قرار می‌دهند، این کار مانع از ورود گرد و غبار به محیط داخل ساختمان می‌شود. درنتیجه می‌توان گفت این شیشه ها به ندت کثیف شده و نظافت آن ها آسان است. همچنین این شیشه ها باعث کاهش اتلاف انرژی خواهند شد.

پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو
پنجره دوجداره UPVC دکوراتیو

انواع شبکه های تزیینی پنجره UPVC دکوراتیو

به طور کلی در پنجره دوجداره دکوراتیو دو نوع شبکه تزیینی وجود دارد که شامل:

1. شبکه تزیینی روی شیشه دوجداره

در این حالت شبکه های تزیینی پنجره دکوراتیو با استفاده از پروفیل منقسم شیشه ساخته می‌شود. برای این منظور ابتدا پروفیل منقسم باتوجه به طرح مورد نظر برش می‌خورد. سپس آن را بواسطه چسب دوطرفه بر روی شیشه دوجداره می‌چسبانند. در آخر درب و پنجره دوجداره ظاهری تقسیم بندی و شبکه بندی شده به خود می‌گیرند.شبکه تزیینی معایبی دارد که شامل

  • تنوع کم در طرح ها
  • احتمال از بین رفتن چسب استفاده شده بر اثر شرایط جوی و محیطی متفاوت
  • جمع شدن آلودگی و گرد و غبار در محل اتصال پروفیل ها
بخار زدگی شیشه پنجره
شاید جالب باشد

2. شبکه تزیینی داخل شیشه دوجداره

شبکه تزیینی داخل شیشه با طراحی نما و دکوراسیون داخلی تناسب بیشتری دارد اما از قیمت بالاتری نسبت به تزیین روی شیشه برخوردار است. در این نوع پس از تولید شبکه ها با استفاده از پروفیل ها، شبکه تزیینی را در چهارچوب اسپیسر شیشه دوجداره قرار داده و آن را فیکس می‌نمایند. در ادامه روند تولید شیشه دوجداره انجام می‌شود. از جمله مزایای این روش نسبت به روش قبل :

  • تنوع در رنگ و سطح مقطع پروفیل مصرفی
  • طول عمر بالا
  • عدم نیاز به نظافت
  • قابل اجرا بودن طرح های مختلف

قیمت پنجره دوجداره دکوراتیو

قیمت پنجره upvc دکوراتیو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی محاسبه هزینه آن براساس ابعاد، ضخامت و رنگ شیشه صورت می‌گیرد. با این حال با توجه به تنوع در تکنیک ساخت، محصولات و سبک های سنتی، کلاسیک و مدرن، ارائه لیست قیمت نمی‌تواند ثابت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *