پنجره دوجداره محوری

پنجره دوجداره محوری


پنجره دوجداره محوری از جمله پنجره های خاص و زیبا در حوزه پنجره سازی می‌باشد که طرفداران مخصوص به خود را دارد. امروزه بر هیچکس مزایای استفاده از پنجره دوجداره نیست. این پنجره ها در جلوگیری از هدر رفت انرژی و آلودگی صوتی تاثیر بسزایی دارند. به همین منظور به طور فراوان در ساختمان سازی استفاده می‌شوند.

شرکت های تولید کننده پنجره دوجداره برای پاسخگویی به تمام نیازهای مختلف مشتریان، این پنجره را در انواع، طرح ها، رنگ ها و بازشوهای مختلف تولید می‌کنند. از جمله این انواع میتوان به پنجره دوجداره محوری اشاره نمود. این نوع پنجره دارای بازشویی زیبایی می‌باشد و در کشورهای اروپایی بسیار پر طرفدار و محبوب است. پنجره محوری برای افرادی که به دنبال ترکیب راحتی و سهولت در عملکرد با زیبایی هستند گزینه ی بسیار مناسبی است.

دلیل آنکه به این نام شناخته می‌شود این است که پنجره در حول یک محور دارای قابلیت چرخش 180 درجه است. به هیمن منظور می توان فضای داخلی و خارجی پنجره را به راحتی تمیز کرد.

نکات مهم در هنگام انتخاب پنجره منزل
شاید جالب باشد

ویژگی های پنجره دوجداره محوری

پنجره دوجداره محوری به دلیل نحوه بازشویی که دارد دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

همانطور که اشاره شد، این مدل پنجره قابلیت چرخش 180 درجه دارد. به هیمن منظور به راحتی می‌توان فضای داخلی و خارجی آنرا تمیز نمود. در نتیجه دیگر لازم نیست برای تمیز کردن پنجره ها، آن ها را از خارج ساختمان شستشو داد.

این نوع پنجره میدان دید وسیع و بدون مانعی داشته و در ابعاد بزرگ قابل استفاده است. همچنین کمترین فضای اشغالی را در هنگام باز بودن به خود می‌گیرد.

این پنجره از تهویه مناسبی برخوردار است. چرا که در حالت نیمه باز جریان هوای تازه به سرعت از قسمت پایین وارد منزل شده و هوای راکد از قسمت بالا خارج می‌گردد. این پنجره در مکان های مرطوب که به تهویه خاص نیاز دارند از جمله سرویس های بهداشتی، انتخاب بسیار مناسبی است.

قابل بکار گیری در بازشوهای متعدد بوده و می‌توان در اشکال هندسی مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد. از جمله این اشکال می‌توان به مستطیلی، مربعی، بیضی و دایره‌ای اشاره کرد.

انواع دستگیره پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

عایق بندی پنجره محوری

هدف اصلی افراد در هنگام خرید پنجره دوجداره، علاوه بر زیبایی و مدرن بودن، دارا بودن عایق بندی در سطح بالا نیز است. پنجره دوجداره محوری نیز دارای عایق بندی در سطح خوب و بالایی می‌باشد. همچنین در این نوع پنجره دوجداره می‌توان از نوارهای پلی آمید برای عایق بندی هر چه بیشتر استفاده کرد که در نهایت منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی و عایق بندی صوتی و حرارتی بهتر می‌شود.

مزایای پنجره UPVC محوری

پنجره دوجداره محوری به دلیل زیبایی، عایق بندی و حالت بازشویی که دارد، دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر پنجره های دو جداره است. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای بازشوی جذاب، زیبا و در عین حال آسان می‌باشد.
 • از طول عمر بالایی برخوردار است.
 • در ابعاد و اشکال گوناگون قابل سفارش می‌باشد.
 • زاویه بازشوی آن قابل تنظیم است.
 • دارای عایق بندی خوب و در سطح بالا می‌باشد.
 • به دلیل دسترسی به تمام جوانب پشت و روی شیشه، نظافت و شستشوی آن بسیار آسان و راحت است.
 • مراحل نصب آن آسان و راحت است.
 • برای فضاهایی که نیاز به تهویه هوا دارند گزینه ی بسیار مناسبی می‌باشد.
 • به دلیل استفاده از آن در ابعاد بزرگ می‌توان دید خوبی از منظره و طبیعت داشت.
تبدیل پنجره دوجداره لولایی به دو جداره کشویی
شاید جالب باشد

کاربرد

از پنجره دوجداره محوری می‌توانید در هرجا که مد نظر دارید بکار بگیرید. درواقع کاربرد آن دارای محدودیت نبوده و با توجه به سلیقه شما می‌تواند در هر کجای ساختمان قرار گیرد. همانطور که اشاره شد، بهتر است از این پنجره در مکان هایی استفاده شود که فرایند تهویه هوا از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. از رایج ترین مکان هایی که می توان این نوع پنجره را بکار برد می توان موارد زیر را نام برد:

 • راهروها و راه پله ها
 • اتاق خواب ها
 • اتاق های زیر شیروانی
 • بالکن ها و سالن ها
 • سرویس بهداشتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *