پنجره دوجداره

پنجره دوجداره


پنجره دوجداره طرح سنتی یا ارسی

پنجره هایی به سبک معماری کلاسیک و سنتی از زیبایی ویژه و خاصی برخوردار می باشند به همین جهت یکی از انواع طرح ها و مدل هایی که در ساخت پنجره دوجداره بکار می رود طرح سنتی یا پنجره ارسی می باشد که از طرفداران زیادی نیز برخوردار است.

با استفاده از این طرح از پنجره دوجداره علاوه بر اینکه می توان از اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی به داخل منزل خود جلوگیری کرد، می توان طرحی زیبایی به منزل خود بخشید و حس نوستالژی خانه های قدیمی را در خانه های مدرن امروزی زنده کرد.

امروزه خرید پنجره دوجداره طرح سنتی یا پنجره ارسی در بین افراد بسیار باب شده است خصوصا در بین افرادی که علاقه زیادی به سبک معماری کلاسیک و سنتی دارند.

کاربرد استین گلاس در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

پنجره دوجداره به سبک ارسی

قدمت مدل پنجره ارسی حدودا به دوران صفویان باز می گردد که از آن زمان تا حال مورد توجه مردم ایران بوده است و یکی از نمونه های کهن مدل پنجره می باشد.

امروزه طرح و کیفیت پنجره های سنتی مطابق با نیاز های جامعه شهری و استانداردهای جهانی ساخته می شوند که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

مشخصه بارز این مدل پنجره ها شیشه های رنگی آن ها می باشد که علاوه بر زیبایی بصری با بکارگیری پروفیل upvc و یراق آلات roto آلمان در تولید پنجره دوجداره ارسی، تمام انتظارات یک پنجره دوجداره طرح دار رابرای متقاضیان برآورده کرده است و از رقیبان اصلی پنجره دوجداره طرح چوب محسوب می شود.

استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

موارد استفاده از پنجره دوجداره سنتی

از پنجره دوجداره طرح ارسی معمولا در رستوران های سنتی، اماکنی که از دیزاین سنتی در دکوراسیون خود استفاده کرده اند مانند هتل هایی با معماری سنتی، مساجد، سفارت خانه های دولتی، ویلا ها و ساختمان هایی که به این طرح ها علاقه دارند.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره سنتی

تنها تفاوت پنجره دوجداره سنتی با پنجره دوجداره طرح ساده، زیبایی می باشد که پنجره ارسی از آن برخوردار است در غیر این صورت این پنجره تمام مزایای پنجره دوجداره را دارا می باشد.

  • حفظ سبک معماری سنتی
  • زیبایی
  • عایق صوت
  • عایق حرارت
  • قیمت مناسب نسبت به پنجره چوبی
  • کیفیت بالا

طرح های پنجره دوجداره سنتی

طرح پنجره های سنتی معمولا در 4 نقش عرضه می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

تعویض لاستیک پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

 نقش گره چینی: گوشه های پنجره معمولا زاویه دار است و طرح آن از گیاهان الهام گرفته شده.

نقش اسلیمی: همانند همان طرح هایی می باشند که در طرح فرش ها از آن ها استفاده می شود و معمولا از گیاهان الگو برداری شده است.

نقش چهار پر: این طرح نمادی از خوشبختی و سعادت است که در پنجره های دوجداره ارسی استفاده می شوند. علاوه بر آن نقش چهارپر الهام گرفته از برگ های گیاه شبدر می باشد.

نقش بوته و جقه: یکی از پرکاربردترین طرح ها در معماری اسلامی طرح جقه می باشد که این نقش نماد آزادگی و تواضع است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *