پنجره دوجداره سقفی

پنجره دوجداره سقفی


پنجره دوجداره سقفی یکی از محصولات جالب و جذاب درب و پنجره های upvc می‌باشد. این پنجره بدلیل طراحی و ویژگی خاصی که دارد، از طرفداران زیادی خصوصا در کشورهای اروپایی برخوردار است. همانطور که از نام آن پیداست، می‌توان آنرا جایگزین سقف نمود. بکارگیری پنجره در سقف باعث ورود نور طبیعی خورشید به فضای داخلی می‌گردد. علاوه بر این به هنگام شب نیز تماشای ستارگان می‌تواند برای شما جذاب باشد. باتوجه به دکوراسیون و معماری داخلی زیبایی که بواسطه پنجره سقفی می‌توان ایجاد کرد، بسیاری از طراحان از آن در پروژه های خود استفاده می‌کنند.

علاوه بر زیبایی هایی که این پنرج دچار می‌شود، همانطور که می‌دانید تمام پنجره های دوجداره از عایق صوت برخوردار بوده و از هدر رفت انرژی به محیط بیرون جلوگیری می‌کند. دقت داشته باشید که باتوجه به اینکه پنجره سقفی همواره در برابر اشعه و نور خورشید قرار می‌گیرد، لازم است پروفیل های آن از نوع باکیفیتی تهیه گردد. پیشنهاد ما به شما استفاده از پروفیل های upvc است. باتوجه به تکنولوژی که در ساخت این پروفیل ها استفاده شده، مقاوم در برابر اشعه فرابنفش هستند.

نحوه درآوردن پنجره دوجداره ریلی
شاید جالب باشد

کاربری پنجره‌ دوجداره سقفی

پنجره دوجداره سقفی از نظر کاربری در دو نوع کنترلی و دستی تولید می‌شود. نوع دستی آن بیشتر مناسب برای سقف هایی است که ارتفاع آن کم بوده اما نوع کنترلی آن بیشتر برای سقف هایی با ارتفاع زیاد بکار گرفته می‌شود. غالبا از این مدل پنجره دو جداره برای مکان هایی از قبیل کارگاه ها، خانه های ویلایی، سوله ها، کارخانجات و ساختمان ها استفاده می شود. همچنین می‌توان برای آنها از پرده نیز استفاده کرد.

انواع مختلف پنجره‌ سقفی

پنجره های دوجداره سقفی دارای دو نوع به قرار زیر است:

پنجره سقفی دوجداره نوع شیروانی: این مدل از پنجره های دوجداره به حالت شیب دار هستند. از آن در سال های قبل به عنوان پوشش قسمت زیری سقف های شیروانی استفاده می‌شد که کاربرد زیادی نداشت. اما امروزه به علت اینکه اتاق زیرشیروانی در معماری معاصر بیشتر به چشم می‌خورد، استفاده از پنجره های سقفی شیروانی نیز رواج بیشتری یافته است. از این پنجره بیشتر در خانه های ویلایی شمال کشور استفاده می‌شود.

طول عمر پنجره های دوجداره
شاید جالب باشد

پنجره دوجداره بالکنی سقفی شیروانی: چگونگی باز و بسته شدن این مدل پنجره دوجداره درست همانند پنجره دوجداره فرانسوی است. برای باز نمودن این پنجره ابتدا باید لنگه بالایی پنجره را به حالت سایه بانی به جهت بیرون باز نمایید. سپس لنگه پایینی پنجره را به میزان 90 درجه از امکان بازشویی برخوردار خواهد بود. در صورت استفاده از نرده های تاشو این پنجره می تواند به عنوان جان پناه مناسبی استفاده گردد.

مزایای استفاده از پنجره‌های سقفی

استفاده از پنجره های دوجداره سقفی که نسل جدیدی هستند، می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. از جمله این مزایا که پیشتر به آنها نیز اشاره کردیم به شرح زیر است:

  • ورود نور: استفاده از این نوع پنجره می‌تواند نور خورشید را مستقیما به فضای داخلی منتقل نموده و فضا را به صورت طبیعی روشن نماید.
  • خروج هوای گرم: با استفاده از این نوع پنجره در سقف اتاق، می توان هوای گرم تابستان را به بیرون ساختمان انتقال داده و هوا را مطبوع تر کند.
  • گرم نمودن فضا در زمستان: به دلیل تابش نور مستقیم آفتاب در فصل زمستان می‌توان فضای داخلی را از طریق آن، گرم نمود.
  • صرفه جویی در هزینه ها: می‌تواند در هزینه ها صرفه جویی نموده و سازگاری بیشتر با محیط از خود نشان دهد.
  • مصرف انرژی کمتر: باتوجه به آنکه با استفاده از آن در طی روز می‌توان از نور خورشید استفاده کرد، در نتیجه کمتر لازم است از لامپ استفاده نمود، می‌توان انرژی مصرفی را کاهش داد.
  • مناسب رشد گل و گیاه: پنجره های سقفی به دلیل روشنایی مناسبی که دارند برای رشد گیاهان بسیار مناسب هستند.
روند تولید پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

ایده هایی برای استفاده از پنجره‌ دوجداره سقفی

همانطور که ابتدای متن به آن اشاره کردیم، پنجره‌های دوجداره سقفی می‌توانند گزینه مناسبی برای طراحی و دکوراسیون مدرن باشند. با نصب این پنجره ها در فضای آشپزخانه خود، می‌توانید یک فضای دلپذیر در هنگام غذا خوردن ایجاد نمایید. در صورتی که برای اتاق پذیرایی از آنها استفاده کردید علاوه بر زیبایی و افزایش نور، می‌توانند با سازگاری با دکوراسیون داخلی فضای محیط را مدرنتر نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *