نکات مهم در هنگام انتخاب پنجره منزل

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره


در هنگام انتخاب پنجره دوجداره مناسب برای منزل خود باید به یکسری نکات و جوانب را در نطر بگیرید تا پس از نصب دچار مشکل و پشیمانی نگردید. از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب پنجره دوجداره برای مکان مورد نظر خود باید زیر نظر داشته باشید این است که ساختمان شما در چه منطقه و چه موقعیتی قرار دارد، میزان آلودگی های صوتی و محیطی به چه صورت می باشد، شرایط جغرافیایی چگونه است و همچنین از پنجره ی دوجداره چه انتظاراتی را توقع دارید. 

در ادامه برخی نکات جهت یاری شما در انتخاب پنجره دوجداره معرفی شده اند، پس لطفا مطالب زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

نمای اصلی ساختمان

در ابتدا باید پنجره ایی که برای منزل خود انتخاب می کنید متناسب با نمای اصلی ساختمان باشد؛ این تناسب شامل مواردی نظیر طرح، رنگ و ابعاد پنجره می باشد.

  • اگر نمای ساختمان دارای طراحی رومی همراه با سنگ ها تراورتن روشن می باشد، بهتر است از پنجره هایی با طرح چوب و یا آلومینیوم قهوه ای سوخته به شکل قوسی شکل و یا مستطیلی استفاده کنید.
  • اگر ساختمان شما بصورت مدرن طراحی شده و در نمای آن از رنگ سفید و چوب استفاده شده، بهتر است از پنجره های آلومینیومی و یا پنجره upvc به رنگ نوک مدادی در اشکال مستطیل شکل و بزرگ همانند پنجره مدل لیفت اند اسلاید استفاده کنید.
  • اگر نمای ساختمان شما دارای طرح سنتی است و از آجر بهمنی در نمای آن بهره گرفته شده، بهتر است از پنجره های طرح جوب و یا ارسی استفاده نماید. 

چه منطقه ی قرار گیری ساختمان

  • اگر ساختمان شما در کنار خیابان اصلی و یا بزرگراه قرار گرفته دارد باید پنجره ایی انتخاب کنید که کاملا عایق صوت باشد؛ به عنوان مثال می توانید از پنجره دوجداره لولایی با پروفیل سری ۷ ویستابست و یراق دوحالته roto آلمان که در آن از شیشه های دوجداره ترکیبی بهره گرفته شده، استفاده کنید تا ۷۰ % صدای ورودی و آلودگی صوت را بگیرد.
  • اگر ساختمان شما در یک کوچه و یا محلی می باشد که آلودگی صوتی در آن وجود ندارد، می توانید از یک پنجره دوجداره استاندارد با شیشه دوجداره صنعتی ۶میل و ۴ میل استفاده کنید.
  • اگر ساختمان شما در محیطی قرار دارد که دوده و گردوغبار بسیار است، هرگز از پنجره دوجداره upvc و یا پنجره آلومینیومی مدل کشویی استفاده نکنید زیرا عایق کامل و ۱۰۰ % نمی باشد. 
  • اگر در یک محیط سردسیر زندگی می کنید و قصد دارید تا از انرژی گرمایی خورشید به منظور گرم کردن منزل خود استفاده کنید، حتما از شیشه های low-e و یا کنترل کننده انرژی استفاده نمایید. این شیشه ها ساختاری دارند که می توانند علاوه بر اینکه از ورود اشعه ماورای بنفش و اشعه های مضر خورشید به داخل خانه جلوگیری کنند، حداکثر گرمای خورشید را به داخل هدایت کنند. اگر قصد ندارید هزینه شیشه های low-e  را بدهید می توانید از شیشه سه جداره  و یا شیشه دوجداره ای که یک جدار آن لمینیت شده است، استفاده نمایید. 
  • اگر در یک محیط گرمسیری زندگی می کنید و قصد دارید از تابش نور خورشید به داخل خانه خود به دلیل آزاردهنده بودن آن جلوگیری کنید، می توانید از شیشه های sun energy که برای جلوی از ورود گرمای خورشید به داخل خانه طراحی شده اند، استفاده نماید؛ همچنین می توانید از پنجره دوجداره به رنگ سفید که کمتر گزما را جذب خود می کند، استفاده کنید و همچنین از شیشه دوجداره ای استفاده نمایید که یک جدار آن رفلکس و یک جدار دیگر آن لمینینت شده باشد.

سایز پنجره های ساختمان

  • اگر در طراحی ساختمان شما از پنجره های بزرگ استفاده شده است بهتر است از پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده کنید و هرگز به دنبال پنجره upvc نروید. پنجره دوجداره upvc در حالت استاندارد خود، پنجره بسیار خوبی است اما در ابعاد بزرگ محدودیت دارد؛ در صورت استفاده از پنجره دو جداره upvc حتما از پروفیل سری 70 ویستابست با گالوانیزه قوطی استفاده کنید.
  • اگر منزل شما در طبقات بالاتر از ۱۲ یک برج مسکونی می باشد و ارتقاع پنجره های شما نیز از ۱/۶۰ متر بیشتر است هرگز از پنجره upvc استفاده نکنید و از پنجره دوجداره آلومینومی ترمال بریک استفاده نمایید.
بهترین پنجره دوجداره عایق صوتی
شاید جالب باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *