مشکلات با پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره


درب و پنجره دوجداره UPVC از زمان ساخت آن تا الان پیشرفت های چشمگیر فراوانی داشته که یکی از دلایل آن جلوگیری از هدر رفت انرژی داخل ساختمان به محیط بیرون و ورود آلودگی صوتی به داخل ساختمان می باشد.

در این مقاله قصد داریم برخی از مشکلات احتمالی که در صورت استفاده از پنجره دو جداره با آن روبه رو می شوید را برای شما شرح دهیم که در ادامه هر کدام از موارد، راهکار رفع آن را نیز برای شما توضیح داده ایم.

برخی از مشکلات پنجره دوجداره upvc

عمده ترین مشکلی که ممکن است برای این پنجره ها ایجاد شود، خارج شدن از رگلاژ می باشد که دلیل آن به عواملی چون نصب نادرست، متریال نامناسب، یراق آلات غیر استاندارد و … می باشد.

در ادامه به برخی مشکلات دیگر می پردازیم:

۱- به دلیل انبساط و انقباضی که در طول سال برای پروفیل upvc اتفاق می افتد، لنگه بازشو در هنگام باز و بسته کردن پنجره دوجداره گیر می کند.

نحوه درآوردن پنجره دوجداره ریلی
شاید جالب باشد

راهکار: استفاده از یک رگلاژ ساده

۲- عبور صدا از پنجره دوجداره.

راهکار: ابتدا باید بررسی کنید که از کدام قسمت پنجره دوجداره صدا می آید؛ اگر از شیشه یود نشان دهنده ی این است از شیشه دوجداره استاندارد در پنجره استفاده نشده است.

۳- به علت استفاده نکردن از پروفیل نامرغوب، پنجره زرد رنگ می شود.

راهکار: متاسفانه این مورد راهکاری ندارد و تنها برای حل آن باید پنجره دوجداره مجددا عوض شود.

۴- سخت حرکت کردن پنجره کشویی UPVC

راهکار: یراق آلات غیر استانداردی در پنجره دو جداره استفاده شده.

۵- عدم دسترسی به قسمتی از شیشه دوجداره برای تمیز کردن.

راهکار: طراحی پنجره پیش از تولید به درستی انجام نشده، چاره ای ندارید جز استفاده از ابزارهای تمییز کننده با دسته بلند و یا مغناطیسی.

تمیز کردن شیشه‌ های پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

دقت در انتخاب شرکت تولیدی

در هنگام انتخاب شرکت تولیدکننده پنجره دو جداره باید دقت زیادی اعمال شود چرا که اگر بمنظور استفاده از خدمات پنجره دوجداره از شرکت معتبر و تیم نصب متخصص و کار بلد استفاده نکنید بدون تردید پنجره ی شما از کارایی مناسبی برخوردار نخواهد بود و بازده ی کافی نخواهد داشت.

پروفیل UPVC به دلیل تکنولوژی پیشرفته ای که در ساخت آن بکار رفته از مقاومت بالا، زیبایی، سبکی وزن، مقاومت در برابر آتش و عایق بندی خوبی برخوردار است و بسیار مورد استفاده در این صنعت می باشد اما پروفیل های به اصطلاح زیرزمینی و غیر استانداردی که در برخی از شرکت های نا معتبر بکار می رود در طول زمان دچار تغییر رنگ و فرم می شوند و باعث بوجود آمدن برخی مشکلات برای مصرف کننده ها می گردند که ترمیم آن ها نیز اصلا مقرون به صرفه نمی باشد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم در انتخاب برند پروفیل پنجره دوجداره خود نهایت دقت را داشته باشید تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری کنید و محصولی با کیفیت و مرغوب تهیه کنید.

علت عدم بسته شدن پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

همچنین یراق آلات پنجره دو جداره از قطعات مختلف و مرتبط با یکدیگر تشکیل شده است که در صورت نامرغوب بودن هر یک از آن ها سبب بروز مشکل در کارکرد پنجره می شود و نتیجه نامطلوبی از پنجره خواهیم داشت. یراق آلات پنجره را می توان به صورت محدود تعویض و یا بهینه کرد چرا که محل قرار گیری پیچ های برخی از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد و در صورت نصب یراق آلات جدید ممکن است دچار مشکل شویم. به همین دلیل توصیه می کنیم از برند معتبری جهت یراق آلات پنجره دوجداره خود استفاده کنید تا از عمر مفید پنجره ها کاسته نشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *