مزایای پنجره دوجداره کشویی

مزایای پنجره دوجداره کشویی


یکی از محبوبترین مدل‌های پنجره دوجداره، مدل پنجره دوجداره کشویی است. این مدل دارای بهینه‌ترین حالت‌های بازشو پنجره دوجداره UPVC می‌باشد، اگرچه از نظر عایق بندی در برابر آلودگی‌های صوتی و گردوغبار ضعیف‌تر از سایر حالت‌های بازشو  است.

در قسمت‌های مختلف پنجره دوجداره کشویی، لاستیک و نوار مویی تعبیه می‌شود که باعث افزایش عایق بندی پنجره می‌شوند. استفاده از ریل کشویی در پنجره جفت ریل سبب کاهش میزان عایق بندی این مدل پنجره دو جداره UPVC شده است.

در طراحی ساخت پنجره دوجداره کشویی تک ریل به جای استفاده از دو ریل در کنار هم، از یک ریل به همراه یک لنگه ثابت استفاده شده. این موضع باعث افزایش میزان عایق بندی این مدل پنجره در برابر گرما و سرما، آلودگی‌های صوتی و گرد و غبار نسبت به مدل دو ریلی شده است.

پروفیلی که در فریم پنجره دوجداره کشویی استفاده شده است از دو نوع سطح مقطع متفاوت می‌باشد که تحت عنوان پنجره تک ریل کشویی دوجداره و پنجره جفت ریل کشویی دو جداره در بازار عرضه می‌شود.

مدل پنجره دوجداره کشویی 

همان طور که از نام این پنجره نیز مشخص است، مدل بازشوی لنگه‌های آن به صورت کشویی می‌باشد. به بیان دیگر، لنگه‌‌ها به صورت موازی و روی ریل مربوط به خود جا به جا می‌شوند.

استفاده از پنجره دوجداره کشویی برای ساختمان‌هایی که برای باز شدن پنجره به سمت داخل با مشکل فضا روبه رو هستند، بسیار مناسب است. همچنین این مدل پنجره از نظر آب ‌بندی در سطح پایین‌‌تری نسبت به لولایی دو حالت بازشو قرار دارد.

مدل یک لنگه بازشو که فقط یکی از لنگه‌های پنجره به صورت کشویی باز می‌شود و دو لنگه بازشو که هر دو لنگه پنجره مقدور به باز شدن می‌باشند را به صورت کشویی دارند.

این مدل پنجره دو جداره، دولنگه بازشو برای فضاهایی که به گردش هوای بیشتری نیاز دارند و اتاق‌هایی که تنها یک پنجره دارند بسیار مناسب و کاربردی است. علاوه بر آن به دلیل نوع باز و بسته شدن ویژه‌ایی که دارد، بکارگیری آن در اتاق خواب بسیار ایده آل است، چرا که فضای داخلی و خارجی را اشغال نمی‌کند.

قیمت پنجره دوجداره کشویی

قیمت پنجره دوجداره مدل کشویی براساس پارامترهای مشخصی از جمله پروفیل، شیشه دو جداره و نصب، محاسبه و تعیین می‌شود. فضای دسترسی به بیرون این نوع پنجره به دلیل نسبت ارتفاع و عرضی که دارد، بسیار مناسب است.

نسبت به سایر مدل‌های دیگر پنجره دوجداره، این مدل از نیاز به مراقبت، تعمیر و نگهداری ویژه‌ایی می‌باشد

تعویض لاستیک پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *