مزایای پنجره دوجداره دو حالته

مزایای پنجره دوجداره دو حالته

مزایای پنجره دوجداره دو حالته


یکی از ویژگی‎‌های محبوب پنجره دوجداره داشتن انواع حالات بازشو در محصولات خود است. از جمله محبوب‌ترین این حالت‌ها، پنجره دوجداره دو حالته یا همان پنجره لولایی با یراق دوحالته می‌باشد. در این نوع پنجره با توجه به اینکه یراق به صورت یکپارچه دور تا دور لنگه بازشو نصب شده و به وسیله ضامن‌ها و پلیت‌های قارچی، پروفیل لنگه و بازشو درون هم چفت گشته‌اند، از ایمنی بالایی برخوردار است.

ویژگی پنجره دوجداره دو حالته

از ویژگی‌ها و خصوصیات پنجره دوجداره دو حالته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

  1. قیمت مناسب و پایین‌تر نسبت به نوع کشویی و …
  2. کاهش مطلوب ضریب انرژی و بهینه سازی در مصرف آن
  3. آب‌بندی و هوابندی کامل
  4. جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان
  5. کاهش ضریب صوت و از بین رفتن صدای‌های مزاحم محیط بیرون
  6. کاربری آسان و عدم اشغال فضای در صورت باز شدن
  7. هندسه ظریف‌تر نسبت به پنجره‌ها کشویی و …
  8. امکان ساخت در اشکال هندسی مختلف
  9. ایمنی بالاتر و ضد سرقت بودن
مزایای پنجره دوجداره دو حالته

1. قیمت مناسب و پایین‌تر

میزان پروفیلی که در پنجره دوجداره دوحالته استفاده می‌شود کمتر از نوع کشویی است درنتیجه قیمت کمتری نسبت به آن دارد. علاوه بر آن قیمت پروفیل و اکسسوری ساخت پنجره کشویی بیشتر از نوع لولایی می‌باشد.

بهترین پنجره دوجداره ریلی
شاید جالب باشد

2. کاهش مطلوب ضریب انرژی و بهینه سازی در مصرف آن

یکی از مهمترین ویژگی‌های تمام پنجره‌های دوجداره، کاهش ضریب انرژی و بهینه سازی در مصرف آن می‌باشد. در نتیجه باعث کاهش هزینه‌های مصرف انرژی برای ساکنان خانه را در پی خواهد داشت. کاهش اتلاف انرژی در پنجره دوجداره کشویی نسبت به پنجره دوجداره لولایی ضعیف‌تر است.

3. آب‌بندی و هوابندی کامل

در هنگام بارندگی و توفان، صدای زوزه باد و نفوذ آب به داخل ساختمان یکی از معضلات اصلی پنجره‌های معمولی و قدیمی محسوب می‌شود. در پنجره دوجداره این مشکل رفع شده است. در پنجره دوجداره دو حالته به دلیل ساختار فنی پروفیل و یراقی که دارد عملکرد بهتری نسبت به پنجره دو جداره کشویی دارد.

بخار زدگی شیشه پنجره
شاید جالب باشد

4. کاربری آسان و عدم اشغال فضای در صورت باز شدن

از جمله ویژگی‌های پنجره دوجداره کشویی که موجب شده از آن در ادارات و واحدهای مسکونی استفاده شود، کاربری آسان و عدم اشغال فضای داخلی واحد است. البته پنجره دوجداره دوحالته با داشتن حالت مورب باز شو از سمت بالای آن به راحتی می‌توان به تبادل هوا پرداخت و فضایی از داخل ساختمان اشغال نشود.

5. امکان ساخت در اشکال هندسی مختلف

در این نوع پنجره به دلیل ساختار فنی پروفیل و نوع عملکرد اجرایی، می‌توان آن را در اشکال هندسی مختلف نظیر هلالی، ویترنی و … تولید کرد. اما در برخی دیگر از پنجره‌های دوجداره مانند نوع کشویی عموما امکان ساخت پنجره‌های هندسی با محدودیت روبه رو است.

آنچه که درباره پنجره دوجداره رنگی باید بدانید
شاید جالب باشد
6. ایمنی بالاتر و ضد سرقت بودن

از جمله ویژگی‌های ارزشمند در پنجره دوجداره دو حالته، ایمنی بالا و ضد سرقت بودن آن می‌باشد. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد در این نوع پنجره به دلیل حالات یراق آلات، ایمنی بالاتر و قویتری نسبت به پنجره دوجداره لولایی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *