روند تولید پنجره دوجداره

روند تولید پنجره دوجداره


مراحل تولید درب و پنجره دوجداره و رعایت های استانداردهای لازمه، تاثیر بسیار زیادی در کیفیت این محصول می گذارند. در ادامه به بررسی مراحل تولید درب و پنجره UPVC می پردازیم تا با اصطلاحات مربوطه در این زمینه نیزآشنایی پیدا کنید:

روند تولید درب و پنجره دوجداره

بر اساس ابعاد دریافتی از واحد بازرگانی، پروفیل های UPVC  و همچنین زوارهای مربوطه در بخش تولید برش داده و آن ها را فارسی بر می کنند.

بواسطه دستگاه های ویژه، شیار آبرو آن را تعبیه و قسمت مربوط به دستگیره درب و پنجره UPVC را سوراخکاری می کنند. سپس گالوانیزه تقویت شده را در داخل قطعات پروفیل جایگذاری کرده و آن را با پیچ محکم می کنند.

هزینه نصب پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

جوش پروفیل UPVC

پس از پایان فرایند گالوانیزاسیون، پروفیل های UPVC موردنظر را به ایستگاه جوش برده و توسط دستگاه های مخصوصی آن ها را به همدیگر متصل می کنند. ایستگاه جوش از مهمترین قسمت های فرایند تولید درب و پنجره دوجداره محسوب می شود که کیفیت این محصول مرتبط با نقش این ایستگاه است.

بعد اتصال پروفیل ها به یکدیگر، آن ها را در دستگاه پولیش قرار می دهند تا بدون آسیب رسیدن به نقطه اتصال، از ضایعات ایستگاه جوش پاک شود.

بعد از پایان فرایند برش و قطعه کردن پروفیل UPVC، عملیات تولید مولیون درب و پنجره دوجداره آغاز می شود؛

این عملیات پس از اتمام حذف ضایعات ناشی از جوش بلافاصله آغاز می شود که نقشش در چهارچوب وسط درب و پنجره دوجداره می باشد.

پنجره دوجداره طرح سنتی
شاید جالب باشد

این فرایند به این صورت آغاز می شود که قسمتی از ابتدا و انتهای پروفیل مولیون بوسیله دستگاه کتیبه زن برش داده می شود. پروفیل های بدست آمده را با استفاده از بست مولیون و پیچ به چهارچوب وصل می کنند.

بکارگیری دقت و ظرافت در هنگام نصب مولیون UPVC سبب زیبایی ظاهری درب و پنجره دوجداره می شود. پس از پایان مرحله نصب مولیون، مرحله قرار دادن گسکت EPDM آغاز می شود که باعث عایق بندی و آب بندی شیشه دوجداره می شود.

یراق بندی درب و پنجره UPVC

پس از پایان مراحل ذکر شده، فرایند یراق بندی آغاز می شود. در این مرحله شابلون ها را در محل مورد نظر قرار می دهند و بوسیله مته سوراخ کاری می کنند. همچنین در این مرحله لولاها، یراق آلات و دستگیره ها را روی کار نصب می کنند.

بهترین پنجره دوجداره ریلی
شاید جالب باشد

در آخر شیشه دوجداره را بر روی درب و پنجره یو پی وی سی نصب می کنند. برای این عملیات ابتدا با استفاده از قطعات پلاستیکی محل قرارگیری شیشه دوجداره را رگلاژ می کنند.

سپس شیشه را در محل مرود نظر قرار داده و زوار های UPVC را بر روی درب و پنجره قرار می دهیم تا ایستادگی شیشه دوجداره ثابت شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *