تاثیر قاب پنجره دوجداره بر دکوراسیون

تاثیر قاب پنجره دوجداره بر دکوراسیون

تاثیر قاب پنجره دوجداره بر دکوراسیون


قاب پنجره دوجداره، امروزه به یکی از متریال های اصلی در ساختمان سازی تبدیل شده است. این نوع پنجره ها به دلیل تکنولوژی که در ساخت آنها بکار گرفته شده است، از مزایای بسیاری برخوردار هستند. عایق بودن دربرابر صدا، جلوگیری از هدر رفت انرژی، زیبایی، تولید در انواع بازشو و بسیاری موارد دیگر سبب شده این پنجره به اولویت انتخاب بسیاری از افراد تبدیل شود.

از جمله دلایلی که از این پنجره در ساختمان سازی به طور فراوان استفاده، زیبایی آن است. رنگ پنجره دوجداره هم بر نمای بیرونی و هم بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیر فراوانی دارد. وجود نور در زیبایی داخلی هر خانه‌ای از اهمیت ویژه برخوردار است. به همین منظور یکی از وظایف اصلی پنجره های upvc این است که نور مفید آفتاب را به بهترین صورت ممکن داخل خانه کنند.

پنجر های دو جداره با توجه به آنکه در طرح ها، رنگ ها و بازشوهای مختلفی قابل تولید هستند، مناسب برای هر سلیقه می‌باشند. شما به راحتی می‌توانید آنها را با فضای داخل خانه خود ست کنید.

میزان تاثیر قاب پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

به راحتی می‌توان گفت امروزه نمی‌توان کسی را پیدا کرد که به دکوراسیون داخلی و زیبایی منزلش اهمیتی ندهد. در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ابزارآلات، حضور پنجره های دوجداره با قاب های متنوع باعث ایجاد نوعی تحول در بازار گشسته است. برای مثال پنجره های upvc و آلومینیوم، نماهای فریم لس و… معرفی شده‌اند.

استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

یاز جمله سوالات اساسی که در ادامه می‌خواهیم به آن بپردازیم این است که آیا این نوع پنجره ها می‌توانند در دکوراسیون داخلی تاثیرگذار باشند؟ در جواب این سوال باید بگویم بدون شک بله. وجود زیبایی در ساخت، رنگ بندی و ماندگاری بالای پنجره های دو جداره سبب شده که بیش از 90 درصد بازار پنجره به این نوع محصول اختصاص داشته باشد و میزان تقاضای آن روز به روز بیشتر شود.

در نتیجه می‌توان گفت از جمله عوامل بسیار مهم و تاثبر گذار در زیبایی دکوراسیون داخلی، وجود درب و پنجره های دو جداره، upvc و آلومینیوم می‌باشد. چرا که علاوه بر دکوراسیون داخلی، نمای ساختمان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

تاثیر رنگ پنجره در دکوراسیون داخلی

معماران و طراحان ساختمان معمولا از رنگ ها و ترکیبات زیادی برای زیبایی بیشتر در طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده می‌کنند. باتوجه به آنکه پنجره های دوجداره قابل تولید در قاب ها، طرح ها و رنگ های مختلفی هستند، این پنجره ها راحتترین و بهترین انتخاب برای آنها محسوب می‌شود. درواقع کیفیت رنگ و زیبایی پنجره upvc سبب شده که به راحتی با نماهای مختلف ست شوند.

آنچه که درباره پنجره دوجداره رنگی باید بدانید
شاید جالب باشد

اهمیت رنگ و نمای پنجره برای ساختمان سازی باعث شده که بسیاری از تولید کنندگان پروفیل های upvc از تکنولوژی های مختلفی به منظور پاسخ مناسب به این درخواست بازار پاسخ دهند. رنگ پروفیل پنجره upvc به صورت پیش فرض سفید است. اما رنگ پنجره های دوجداره UPVC باید با طراحی نما، دکوراسیون داخلی و سلیقه شما تطابق داشته باشد. در نتیجه تولید کننده پنجره براساس نیاز مشتریان پنجره هایی با رنگ‌های انتخابی او تولید می‌کند.

هرچه سفیدی رنگ پروفیل پنجره بیشتر و براق‌تر باشد، رنگ انتخابی بهتر روی آن قرار می‌گیرد. همچنین از جمله مزیت هایی که قاب های درب و پنجره های دوجداره upvc با رنگ سفید دارند این است که در مقابل اشعه ماورای بنفش که برای انسان مضر است مقاوم اند.

انواع قاب پنجره

پنجره ها برای دکوراسیون داخلی دارای انواع قاب ها با طرح های مختلفی است. هرکدام از این قاب‌هایی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم، جلوه‌ای متفاوت به دکوراسیون میدهند و با یکدیگر تفاوت دارند. از این رو بهتر در انتخاب این موارد بسیار دقت کنید تا دکوراسیون داخلی کامل‌تر و شیک‌تری داشته باشید. از قاب ها پنجره به شرح زیر می‌باشند:

قاب چوبی: یکی از بهترین قاب‌های موجود برای پنجره upvc، قاب چوبی است. این قاب عایق حرارتی بسیار خوبی بوده و آن را می‌توان به هر شکل دلخواهی که مدنظر دارید، درآورد.

بهترین پنجره دوجداره عایق صوتی
شاید جالب باشد

قاب آلومینیومی: این قاب ها در عین سبک بودن از استحکام بالایی برخوردار هستند. قاب آلومینیومی به راحتی می‌تواند وزن شیشه دوجداره سنگین و یا هر نوع شیشه‌ی دیگر را دارد. این قاب ها از نظر رنگبندی بسیار متنوع بوده و قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیون داخلی را دارند. البته لازم به ذکر است که این قاب ها به راحتی می‌توانند باعث اتلاف انرژی شوند و در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب خواهند شد.

قاب فایبرگلاس: این قاب از دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. میزان عایقیت این مدل از قاب ها از سایر مدل های مذکور بیشتر است.

قاب کامپوزیت: این قاب‌ها از فراورده های کامپوزیتی چوبی ساخته شداند. نسبت به قاب‌های چوبی از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

قاب upvc: به دلیل وجود فضاهای خالی در ساختار قاب پنجره های دوجداره این قاب ها با لایه های عایق پر شده و مانع از انتقال حرارت به محیط خارجی می‌شوند. قابهای upvc در شکل اندازه و رنگ های متنوعی تولید می‌شوند و می توان در طیف رنگی و طرح های گوناگونی از جمله طیف چوب تولید شود. این قاب ها، عایق دما، جریان الکتریسیته، ضد اشتعال و آتش سوزی هستند و موجب تشدید آتش سوزی نخواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *