تاثیر رنگ پنجره دوجداره بر نمای داخلی خانه

تاثیر رنگ پنجره دوجداره بر نمای داخلی خانه

تاثیر رنگ پنجره دوجداره بر نمای داخلی خانه


نور از جمله عوامل تاثیر گذار بر زیبایی نمای بیرونی ساختمان محسوب میشود و در معماری بسیار به آن توجه میشود. وظیفه اصلی پنجره ها انتقال نور به داخل ساختمان است. اما برای این منظور از پنجره هایی استفاده میشود که علاوه بر انجام وظیفه اصلی، ویژگی های مفید دیگری نیز داشته باشد.

امروزه از پنجره های دوجداره در ساختمان سازی به طور فراوان استفاده میشود. پنجره دوجداره علاوه بر انتقال نور دارای دوام، کیفیت بالایی است و تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی دارد. همچنین این نوع پنجره به فضای داخل منزل زیبایی و سرزندگی می‌بخشد و با توجه به نیاز اقلیم و با هر طیف سلیقه‌ای در شکل و ابعاد مختلف قابل طراحی و اجرا هستند.

امروزه کمتر کسی پیدا میشود که به زیبایی و دکوراسیون داخلی منزلش اهمیت ندهد و به راحتی از آن عبور کند. از جمله عوامل تاثیر گذار بر زیبایی هر خانه، طرح و رنگ درب و پنجره ها میباشد. وجود زیبایی در ساخت، رنگ بندی و ماندگاری بالای پنجره های دوجداره موجب شده که این پنجره نسبت به سایر پنجره های موجود در بازار از طرفداران بسیاری برخوردار باشد.

درنتیجه میتوان گفت یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی نمای داخلی و خارجی خانه وجود درب و پنجره های دوجداره، upvc و آلومینیوم می‌باشد.

نکات مهم در هنگام انتخاب پنجره منزل
شاید جالب باشد

تاثیر رنگ پنجره دوجداره

طراحان ومعماران همواره سعی میکنند از الگوها و عوامل های متنوعی در طراحی دیزاین خارجی و داخلی ساختمان ها استفاده کنند تا یک نمای زیبا، جذاب و منحصر به فردی را ایجاد نمایند. برای دستیابی به این هدف، موضوع رنگ و نمای پنجره ها بسیار قابل توجه است. به همین جهت نیز تولیدکنندگان پروفیل های upvc با استفاده از تکنولوژی های مختلف در تلاش‌اند تا با ایجاد طرح ها و رنگ های مختلف پروفیل تاحد زیادی به نیاز درخواست های طراحان پاسخگو باشند.

پس از ساخت و تولید پنجره های دو جداره، رنگ پروفیل آن ها به طور پیش فرض سفید است. هرچه این رنگ سفید تر و براق تر باشد بهتر است. درواقع پروفیل UPVC به دلیل رنگ سفید خود در مقابل اشعه ماورای بنفش، که برای انسان مضر است، مقاوم میباشد. البته این بدین معنا نیست که پروفیل پنجره دو جداره کلا سفید رنگ است و نمیتوان آن را تغییر داد. تولیدکنندگان پنجره دوجداره و Upvc با توجه به نیاز مشتریان، پنجره های دوجداره Upvc را با رنگ‌های انتخابی مشتری تولید می‌کند.

تاثیر رنگ قاب پنجره دوجداره

تمام اجزای پنجره بر زیبایی کلی پنجره تاثیر گذار هستند اما در میان آن ها رنگ قاب پنجره دوجداره بیشترین تاثیر را بر زیبایی پنجره دارد. صرف نظر از متریال بکار رفته، قاب یا فریمی که برای پنجره دوجداره خود انتخاب میکنیم باید با نمای ساختمان، مکان و نوع کاربرد مورد نظر آن هماهنگ باشد. در زیر به انواع قاب های پنجره دو جداره و رنگ بندی آن ها میپردازیم:

  • قاب آلومینیومی پنجره دوجداره
  • قاب چوبی پنجره دو جداره
  • قاب upvc پنجره دوجداره
  • قاب فایبر گلاس پنجره دو جداره
  • قاب کامپوزیت پنجره دوجداره
  • قاب آهنی پنجره دو جداره
روش های نگهداری پنجره
شاید جالب باشد

قاب آلومینیومی

فریم آلومینیومی از انواع قاب های پر تقاضا در پنجره های دوجداره میباشد. این فریم محکم و در عین حال سبک است. هر نوع شیشه‌ای را میتوان بر روی آن نصب کرد و تحمل وزن شیشه دوجداره سنگین را نیز دارند. قاب آلومینیومی دارای رنگ بندی و طرح های متنوعی میباشد که با هرنوع دکوراسیونی میتوان آن ها را منطبق داد. البته باید اشاره کرد که این نوع قاب ها نمیتواند به خوبی انرژی را ذخیره کنند و از اتلاف آن جلوگیری نماید. همچنین در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب خواهد شد.

قاب چوبی

قاب چوبی از جمله فریم هایی میباشد که عایق حرارتی بسیار خوب و کارآمدی دارد. چوب را می‌توان به هر شکلی درآورد و قابلیت تغییر نیز دارند.

قاب Upvc

در قاب UPVC به دیل ساختارهای توخالی که در آن جای گذاشته شده، این ساختارها با لایه های عایق پر شده و مانع از انتقال حرارت با محیط خارجی می‌شود. به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، این فریم از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. قاب UPVC در شکل اندازه و رنگ های متنوع و طرح های مختلفی مانند طرح طیف چوب تولید میشود. این قاب عایق دما، جریان الکتریسیته، ضد اشتعال و آتش سوزی میباشد و موجب تشدید آتش سوزی نمی‌شود.

هزینه نصب پنجره دوجداره
شاید جالب باشد
قاب کامپوزیت

فریم کامپوزیت از فرآورده های کامپوزیتی چوبی ساخته می‌شود. تبادل حرارت در قاب های کامپوزیت مانند قاب های چوبی معمولی خوب است، اما مقاومت آنها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب می باشند.

قاب فایبرگلاس

قاب فایبرگلاس دارای دو ویژگی برجسته‌ی دوام و مقاومت بالا می‌باشد. خاصیت عایق بودن قاب های فایبرگلاس بسیار بیشتر از سایر انواع قاب ها خصوصا قاب های چوبی می باشد.

قاب آهنی

قاب آهنی به صورت دوجداره نیز قابل ساخت میباشد و بزرگترین مزیبتشان نسبت به سایر فریم ها، قیمت مناسب آن ها میباشد. این نوع قاب قابل ترمیم بوده و در صورت شکستگی لولاها دوباره مانند روز اولش می‌شود. قاب آهنی دارای قابلیت رنگ پذیری مناسبی بوده و میتوان با هر سلیقه‌ای آن ها را رنگ زد. قابل توجه است که این فریم عایق مناسبی نمیباشد و به مرور زمان زنگ زده میشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *