بهترین پنجره دوجداره ریلی

بهترین پنجره دوجداره ریلی


کیفیت و کارایی پنجره های دوجداره امروزه بر همگان آشکار شده است. همانطور که میدانید پنجره دوجداره با توجه به یراق آلات استفاده شده در آن دارای انواع مختلفی است که هر کدام دارای مزایا و معایب ویژه خود هستند. در هنگام خرید، افراد توجهی ویژه به عایق بودن پنجره و نحوه باز شدن آن دارند.

انواع پنجره ریلی

پنجره ریلی با اینکه از میزان عایقیت کمتری برخوردار است اما به دلیل اینکه فضایی را در هنگام باز و بسته شدن اشغال نمیکند، گزینه مورد انتخاب بسیاری از افراد است. با اینحال پنجره ریلی دارای انواع مختلفی است که هر کدام مزایای متفاوتی دارند.

۱- پنجره ریلی معمولی یا همان sliding

پنجره ریلی معمولی که به sliding نیز معروف است همان پنجره های قدیمی میباشند که هم با پروفیل upvc و هم با پروفیل آلومینیوم ترمال بریک قابل تولید است. این پنجره نسبت به سایر پنجره های کشویی از هزینه کمتری برخوردار است و انتخاب مناسبی برای افرادی میباشد که میخواهند هزینه کمتری را برای پنجره دوجداره منزل و یا محل کار خود خرج کنند.

تعویض لاستیک پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

اگر میخواهید این نوع پنجره را در ابعاد کوچک و استاندارد تهیه و خریداری نمایید، توصیه میشود پنجره کشویی ویستابست را انتخاب نمایید. با توجه به روانی و تحمل وزن غلطک های roto، حتما از یراق آلات roto آلمان استفاده کنید. اگر تصمیم دارید پنجره دو جداره ریلی معمولی در ابعاد بزرگ تهیه نمایید، با توجه به نوع پروفیل کشویی وینتک، بهترین گزینه و انتخاب برای دستیابی به حداکثر مقاومت و عایقی است. توجه داشته باشید که پنجره وینتک شما استاندارد تولید شود. اگرکلا از متریال upvc خوشتان نمی‌آید، ابعاد پنجره موردنظرتان بزرگ بوده و مشکلی از نظر هزینه ندارید، بهترین گزینه و عالی ترین گزینه استفاده از پنجره دوجداره ریلی مدل آلومینیوم ترمال بریک است.

۲- پنجره کشویی مدل لیفت اند اسلاید

پنجره دو جداره لیفت اند اسلاید از دیگر انواع پنجره دوجداره کشویی یا همان ریلی است. این نوع پنجره دوجداره، معایب پنجره ریلی معمولی را از نظر عایق بودن ندارد و در هر ابعادی قابل تولید است. اصولا بزرگترین ابعاد پنجره لیفت اند اسلاید برای معماری های مدرن و ویلایی استفاده میشود. عملکرد این نوع پنجره ریلی به صورتی است که با حرکت دستگیره پنجره ابتدا لیفت و سپس بصورت اسلایدینگ در ریل خود قرار می گیرد.

مشکلات با پنجره دوجداره upvc
شاید جالب باشد

تنها عیب که پنجره لیفت اند اسلاید دارد هزینه بالای آن میباشد. در حال حاضر، این نوع پنجره دوجداره با پروفیل های آلومینیومی در کشورمان تولید میشود و همچنان ندل پروفیل upvc موجود نیست. پس یک پنجره نوع آلومینیومی ترمال بریک با یراق آلات آلمانی لیفت می‌باشد.

۳- پنجره کشویی مدل فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی از انواع پنجره های کشویی میباشد. این نوع پنجره همانند پنجره لیفت اند اسلاید یک نوع پنجره کاملا عایق است که معایب پنجره های ریلی معمولی را ندارند. پنجره دوجداره فولکس واگنی، یک پنجره استاندارد با یراق آلات عالی به منظور مصارف مسکونی و اداری است. برای این منظور نام آن را فولکس واگون گذاشتند، چرا که عملکرد آن همانند درب ماشین فولکس واگن است. بدین شرح که با حرکت دستگیره پنجره 10 سانتی متر به سمت داخل رفته و سپس توسط غلطک های مخصوص در ریل خود جای می‌گیرد.

کاربرد چسب سیلیکون در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

تنها عیب این نوع پنجره نیز قیمت بالای آن است. ولی جهت ابعاد استاندارد کشویی ارتفاع حداکثر 2.50 و عرض کلی 2.80 جهت پنجره، یک گزینه بسیار عالی از نظر عایق بودن و روانی عملکرد محسوب میشود.

سخن آخر

با توجه به مطالبی که عنوان شد، میتوان اینطور نتیجه گرفت که در پروفیل upvc بهترین نوع پنجره دوجداره ریلی، پنجره کشویی ویستابست و کشویی وینتک می‌باشد که در ابعاد بزرگ، پنجره کشویی وینتک عملکرد بهتری دارد. اگر ابعاد بزرگتری مدنظر دارید و یا به دنبال یک پنجره کشویی عایق‌تر هستید که معایب پنجره کشویی معمولی را نداشته باشد، بهترین گزینه ها پنجره لیفت اند اسلاید و فولکس واگنی است. همچنین اگر برای یک ساختمان ویلایی یک پنجره کشویی بزرگ می‌خواهید، بهترین و تنها ترین پیشنهاد پنجره مدل لیفت اند اسلاید است. تمامی یراق آلات مصرفی نیز در تمامی مدل های آلمانی roto و یا زیگینیا باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *