آلومینیوم ترمال بریک 

آلومینیوم ترمال بریک از لحاظ تنوع در طرح و رنگ بسیار مشتری پسند بوده و در برابر تبادل صوتی، حرارتی  و آلودگی بسیار مقاوم است. از این آلومینیوم در درب و پنجره های دوجداره برخی از برج های تهران استفاده شده است و این پنجره ها کاملا عایق صدا و حرارت می باشند چرا که نحوه ی طراحی آن به نوعی است که با انجام محاسبات دقیق و استاندارد درب و پنجره ساخته شده و به شکل صددرصد اصولی نصب می گردد.

لذا از دیدگاه مساله ذخیره سازی انرژی و همچنین تبادل دما آلومینیوم ترمال بریک همواره پیشگام بوده است. چرا که فلزی است که به سرعت گرم و خشک شده و انتقال دما را از هر دو طرف داخل و خارج مهار می کند.

 
آلومینیوم ترمال بریک

کاربرد آلومینیوم ترمال بریک در صنعت ساختمان

می دانید که تقریبا ۹۰ درصد درب و پنجره ها از شیشه تشکیل شده است که در صورتی که ازشیشه های دوجداره استفاده شده باشد می توان ۹۰ درصد از عایق بندی را تضمین کرد. همچنین ۵ درصد از اتلاف انرژی در بخش درب و پنجره ها به دلیل عدم هوابندی آنها است که درصورت ساخت اصولی و استفاده مناسب از درگیریهای باکیفیت و لاستیک های مناسب پنجره ها هوابند خواهند شد.

تنها ۵ درصد از عایق بندی پنجره ها به سطح پروفیل آلومینیومی مربوط می شود که در سال های اخیر تولید کنندگان و وارد کنندگان پنجره های PVC  جهت تبلیغات و فروش هر چه بیشتر محصولات خود به این ۵ درصد از سطح پنجره اشاره کرده واعلام کردند که پنجره های آلومینیومی از لحاظ عایقی مناسب و مطلوب نمی باشند. این درحالی است که این حرف صحت نداشته و کاملا اشتباه است چرا که تنها ۵ درصد از سطح پنجره ها را پروفیل آلومینیومی تشکیل میدهد و ۹۰ درصد باقی از شیشه تشکیل شده است.

لذا این ۵ درصد از لحاظ عددی نیز عددی کوچک و قابل چشم پوشی می باشد اما با این حال متخصصان و کارشناسان صنعت آلومینیوم به منظور رفع این نقص راه حلی در نظر گرفتند که حاصل آن طراحی و تولید نوع مدرنی از پروفیل آلومینیوم با عنوان آلومینیوم ترمال بریک بود.

پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک تشکیل شده از دو فریم داخلی وخارجی می باشد که به کمک یک عایق پلی آمیدی که در بخش  میانی این دو سطح جای میگیرد به هم متصل شده اند (این اتصال توسط دستگاه پرس انجام می شود) و نهایتا پروفیل ترمال بریک نامیده می شود.

مزایای ترمال بریک

از مزایای آلومینیوم ترمال بریک می توان به بالابودن استحکام و مقاومت در مقابل فشارهای مواد شیمیایی و اشعه UV  و داشتن طول عمر بالا اشاره کرد.

سیستم تحت عنوان آلومینیوم ترمال بریک که در اروپا اختراع شده است به علت دارا بودن لاستیک پلی آمید بین جدار خارجی و داخلی پروفیل که با پیشرفته ترین صنایع و ماشین الات اروپایی اتصال و پانچ گردیده است احتمال نفوذ سرما، گرما و لرزش را به میزان صفر می رساند.

بالا بودن استقامت و همچنین طول عمر بالا از مزایای دیگر تیغه های آلومینیوم ترمال بریک است. این آلومینیوم از انتقال حرارت از سطحی به سطح دیگر ممانعت می کند و گفتیم که در اصل اطلاق نام ترمال بریک به این سیستم نیز به علت ایجاد شکست حرارتی و جلوگیری از انتقال حرارت است. نتیجه استفاده از آلومینیوم ترمال بریک ، ممانعت از انتقال حرارت و برودت از جدار داخلی به جدار خارجی و بالعکس می باشد.

به طور متوسط ۳۰ درصد از سطح خارجی یک ساختمان را پنجره های آن  تشکیل می دهند  و لذا در صورت استفاده از سیستم های آلومینیومی ترمال بریک در در و پنجره ها تقریبا ۳۸ درصد در اتلاف انرژی گرمایی در فصل زمستان و ۳۲ درصد کاهش اتلاف انرژی سرمایشی در فصل تابستان ، ۲۰ درصد کاهش هزینه ها و ۲۸ درصد در کاهش مصرف سوخت کمک می کند و به میزان قابل توجه و چشمگیری از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری می گردد. لذا جهت جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان های خود بهتر است از درب و پنجره های ترمال بریکی استفاده نمایید.

بیشتر بدانیم

منظور از واژه ی ترمال بریک چیست؟

کلمه Thermal Break  در واقع به معنای شکست حرارتی است که در آلومینیوم ترمال بریک به علت جلوگیری از انتقال حرارت به این نام معروف شده است.

نکته ی شایان ذکر در سیستم های درب و پنجره با  آلومینیوم ترمال بریک این است که ضریب انبساط طولی آلومینیوم با پلی آمید در شرایط جوی متفاوت، همسو می باشد. تیغه ی پلی آمیدی مذکور از انتقال حرارت از سطحی به سطح دیگر جلوگیری می کند.به گونه ای که به هیچ عنوان انتقال حرارتی توسط پروفیل آلومینیومی انجام نمی شود و در نتیجه از افت شدید گرما و سرما در داخل ساختمان جلوگیری شده و در نهایت موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت می شود. توجه داشته باشد که این امر موجب افزایش طول عمر دستگاه های گرمایشی (در فصل زمستان) و سرمایشی (درفصل تابستان) می شود.

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل پنجره دوجداره ، پنجره UPVC  ، پنجره ترمال بریک ، نمای کرتین وال ، آلومینیوم کرتین وال و درخواست قیمت پنجره دوجداره  با سایر برندها از جمله پنجره وین تک  و پنجره ویستا بست می توانید از طریق سایت و یا تلفن شرکت وین بست سفارش خود را اعلام کنید