چگونه پنجره دوجداره خود را نوسازی کنیم؟

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره


نوسازی پنجره دوجداره

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان سازی صورت گرفته، اکثر پنجره ها را یا به صورت پنجره دوجداره و با پنجره آلومینیومی تولید می کنند که از بین این دو، پنجره دوجداره به دلیل عایق بودن در برابر سرما ، گرما و صدا، از سهم و محبوبیت بیشتری در بازار عرضه برخوردار است.

از زمان معرفی و عرضه این محصول، تغییرات بسیاری به منظور زیبایی، کارایی و کیفیت بالا صورت گرفته است. این پنجره از قرار گیری دو لایه شیشه و تزریق گاز بی اثر، که معمولا آرگون می باشد، در میان شیشه ها ساخته می شود؛

برای چهار چوب پنجره دوجداره از پروفیل هایی با جنس های مختلفی استفاده می شود. در داخل پروفیل پنجره از ورق گالوانیزه استفاده می کنند تا در هنگام نصب پنجره دوجداره، اتصال آن به فرم محکم تر باشد و بازده آن در مواردی همچون مقاومت در برابر ضربه، فشار، دما و … افزایش یابد. همچنین فناورای پیشرفته ای که در تولید پنجره دوجداره بکار رفته قابلیت تولید آن را در اشکال مختلف فراهم می کند.

تاثیر ارتفاع در میزان تزریق گاز آرگون در پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

سفارش پنجره دوجداره و مراحل تولید آن

برای سفارش و جایگزینی یک پنجره دو جداره جدید در یک پنجره آهنی و یا آلومینیومی، ابتدا باید اندازه گیری دقیقی از فرم پنجره صورت گیرد. فرم پنجره های نوساز یا به صورت سنگی بوده و یا به صورت فرم فلزی است پس به چهار اندازه گیری مختلف برای اندازه های عرض پنجره در بالا و پایین مورد نیاز خواهد بود.

1-اندازه گیری دقیق

برای رسیدن به اندازه صحیح و دقیق پنجره، باید اندازه گیری هایی در قسمت پایین، مرکزی و فوقانی پنجره در داخل قاب صورت گیرد. ارتفاع داخل پنجره را اندازه گیری کرده و این طول اندازه گیری قد برای پنجره جدید لازم خواهد بود.

هزینه نصب پنجره دوجداره
شاید جالب باشد

2-انتخاب نوع پروفیل و شکل ظاهری پنجره

نوع پروفیل و شکل ظاهری پنجره در قیمت گذاری پنجره متفاوت خواهد بود و انتخاب هر کدام از آن ها در اختیار مشتری می باشد؛ قبل از انتخاب قطعی خود حتما به پیش فاکتور انواع برند ها توجه فرمایید تا دچار هرگونه سوء تفاهم و اشتباهی نشوید.

3-تولید پنجره دوجداره با نصب یراق پنجره

تولید و ساخت پنجره باید بر اساس اندازه گیری دقیق بواسطه دستگاه های تمام اتوماتیک صورت گیرد تا مراحل ساخت پنجره دوجداره با دقت بالا صورت گیرد. همچنین تمام یراق آلات، دستگیره و لولا ها باید کنترل شوند تا در جهت نهایی شدن نصب پنجره آماده شوند.

4-تولید شیشه دوجداره با تزریق گاز آرگون

تولید شیشه پنجره دوجداره بر اساس مدل شیشه و اندازه آن تولید می شود. برای تولید شیشه ابتدا آن را بریده و وارد دستگاه شستشو می کنند تا شیشه کاملا تمیز شود، سپس شیشه را بر روی شابلون قرار می دهند و اسپیسر دور شیشه را بر روی آن قرار می دهند. در آخر لایه دوم شیشه را بر روی آن قرار می دهند و گاز آرگون را بین آن دو شیشه تزریق می کنند و دور آن را با چسب مهر و موم می کنند.

پنجره دوجداره طرح سنتی
شاید جالب باشد
5-نصب پنجره دوجداره و ریگلاژ پنجره

مرحله آخر، نصب پنجره می باشدکه در محل پروژه انجام می گیرد؛ برای نصب پنجره دوجداره ابتدا پنجره را در محل خود قرار می دهند و به وسیله پیچ پنجره را به فرم متصل می کنند؛ سپس شیشه را در درون قاب خود قرار می دهند و تمام دور پنجره را ماستیک کرده تا تمام روزنه با چسب مخصوص پر گردد. در آخر پنجره را ریگلاژ می کنند تا باز و بسته کردن درب به راحتی صورت گیرد

Uncategorized

پنجره دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *