پنجره دوجداره

پنجره دوجداره ، در زمان های قدیم در ساخت منازل و انواع دیگر ساختمان ها از شیشه های رنگارنگ و تک لایه ای استفاده می شد که زیبایی منحصر به فردی در زمان خود داشته و هم اکنون نیز در آثار باستانی بجای مانده جلوه ویژه ای دارند. اما آرامش خود را با استفاده از این نوع پنجره ها که با ساختار و نمای ساختمانهای امروز نیز سازگاری ندارند نباید فدای زیبایی آنها کرد؛ هر چند که از نظر بسیاری افراد نیز زیبایی انواع پنجره چند جداره امروزی نه تنها از پنجره های قدیمی کمتر نیست بلکه بیشتر و مدرن تر و متناسب با نمای ساختمان های امروزی است.

پنجره دوجداره از جمله مصالح ساختمانی است که در دنیای پر تنش امروز استفاده از آن جزو ملزومات امر در ساختن یک ساختمان استاندارد می باشد ، در ارتباط با ساختار این نوع پنجره ها ، قطعا کارفرمایان با قسمت هایی از پنجره مانند شیشه ، قاب و سخت افزار آشنا هستند.

کاربرد پنجره دوجداره

مزایای پنجره دوجداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره را افرادی بیشتر درک می کنند که پیش از این از پنجره های معمولی استفاده می کرده اند. آنها با تعویض پنجره های خود با انواع دوجداره به خوبی درک خواهند کرد که چگونه از سر و صدای بیرون از ساختمان، اتلاف انرژی و پرداخت هزینه های سنگین انرژی مصرفی در امان می مانند.

تصور کنید که در آپارتمانی در مرکز شهر یک شهر شلوغ چون تهران زندگی میکنید. شما برای انجام اموری چون کار در منزل، مطالعه و حتی استراحت پس از یک روز کاری خسته کننده با محیطی آرام و به دور از سر و صدا و هیاهوی شهر نیاز دارید.

در صورتی که از پنجره های معمولی استفاده کنید درصد بالایی از سر و صداهای بیرون از ساختمان از جمله کودکانی که مشغول بازی هستند، وسایل نقلیه، همسایگان یا افراد غریبه ای که در حال مشاجره هستند و غیره را شنیده و تمرکز خود را از دست خواهید داد. این مشکل به مرور زمان می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات روحی و به دنبال آن مشکلات جسمی برای شما شود. پس برای حفظ آرامش خود و خانواده تان استفاده از نوع دوجداره و تعویض پنجره های معمولی قدیمی را در اولویت قرار دهید.

همچنین با استفاده از این پنجره ها یا سه جداره به خوبی در می یابید که تا چه میزان در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید و در فصول سرد سال از اتلاف گرمای منزل و در فصول گرم سال از اتلاف خنکای آن جلوگیری می کند. این مسئله هر چند که در مناطق با آب و هوای معتدل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است اما در مورد مناطق با آب و هوای به شدت گرم در تابستانها و به شدت سرد در زمستان ها ضرورت بیشتری دارد

صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از پنجره های چند جداره از منظری دیگر به نفع اقتصاد خانواده است. با استفاده از این نوع پنجره ها و با مقایسه قبض برق و گاز منزل خود پیش و پس از نصب پنجره های دوجداره به وضوح در می یابید که تا چه میزان در هزینه مصرف انرژی صرفه جویی کرده اید.

پس این موضوع می تواند جواب خوبی برای افرادی باشد که به سبب بالا بودن قیمت پنجره دوجداره استفاده از پنجره های معمولی را ترجیح می دهند؛ استفاده از پنجره های دوجداره نه تنها هزینه بالایی ندارد بلکه در دراز مدت به نفع اقتصاد خانواده است. همچنین این موضوع در مورد اماکن عمومی چون ادارات، بانکها، هتل، بیمارستان، مدارس و دانشگاه ها نیز حائز اهمیت بالایی است در این اماکن با تعویض پنجره های قدیمی می توان از هزینه های هنگفت لازم برای تامین انرژی جلوگیری نمود.

قیمت پنجره دوجداره 

با توجه به افزایش قیمتی که اخیرا در مورد انواع مصالح ساختمانی روی داده است بسیاری از پیمانکاران و افراد فعال در حوزه ساخت و ساز پیش از آغاز یک پروژه ساختمانی در مورد برآورد هزینه ها از جمله هزینه های لازم برای تامین مصالح اقدام می کنند. درب و پنجره های دوجداره از جمله مصالح ضروری هستند که در این لیست برآورد قیمت، بایستی مورد توجه قرار گیرند.

آشنایی و حدس حدودی قیمت پنجره دوجداره مستلزم آشنایی با عوامل موثر در قیمت گذاری پنجره های دوجداره است. و انواع آن تحت تاثیر عوامل زیر می توانند دارای قیمت متفاوتی باشند :

اندازه و ابعاد پنجره های دوجداره یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت آنهاست.

نوع طراحی از جمله کشویی یا تاشو بودن پنجره نیز عامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت پنجره دوجداره است.

نوع رنگ که می تواند به صورت طرح چوب، لمینت یا غیره باشد نیز بر قیمت پنجره های دوجداره تاثیر گذارند.

سه جداره بودن سبب افزایش قیمت پنجره نسبت به انواع دوجداره می شود.

نوع و کیفیت شیشه استفاده شده در مرحله ساخت و همچنین مرغوبیت مواد اولیه مورد استفاده دیگر از جمله چسب ها، اسپیسر، نمگیر و غیره نیز تاثیر زیادی بر قیمت پنجره دوجداره دارند.

ویژگی های پنجره های چند جداره

پنجره دوجداره عایق حرارت و برودت است و بالاترین میزان صرفه جویی در مصرف انرژی را ارائه می دهد.

این نوع پنجره عایق صوت می باشد و محیطی آرام را برای انجام کار و زندگی فراهم می کند.

مقاومت نوع دوجداره در برابر تنش های ناشی از باد و طوفان و باران های شدید بسیار بالاست.

زمانی که بارندگی شدیدی صورت گیرد پنجره دوجداره بیشترین مقاومت را در برابر نفوذ آب به داخل به دلیل عایق بندی اصولی آن ارائه می دهد.

به سبب درزگیری کامل و اصولی پنجره های دوجداره در برابر نفوذ سایر عوامل محیطی چون گرد و خاک و غیره نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

علاوه بر کاهش هزینه لازم برای تامین انرژی استفاده از آن ها موجب کاهش استهلاک در وسایل سرمایشی و گرمایشی می شود و این نیز خود نوعی منفعت اقتصادی به شمار می رود.

از دیدگاه حفظ محیط زیست نیز که در دنیای امروز بسیاری از افراد در این حوزه فعالیت و تلاش می کنند استفاده از پنجره های دوجداره به سبب کاهش مصرف سوخت در زمستان ها برای تامین گرمای منزل مفید است. محصولات ناشی از سوزاندن سوخت های فسیل شمال گازهای گلخانه ای می شوند که برای محیط زیست و لایه اوزون بسیار مضر و خطرناک اند.

استفاده از پنجره های دوجداره همچنین باعث می شود در هزینه لازم برای خرید سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز با خرید یک سیستم جمع و جور به جای یک سیستم حجیم و قدرتمند جلوگیری کنید.

همچنین دوام و عمر مفید وسیله ها و لوازم منزل را به سبب مصون ماندن از کثیفی و نیاز داشتن به شستشوی زیاد محفوظ می کنید.

محیطی شاداب و تمیز در منزل و محل کار برای شما به وجود می آورند. این امر به سبب خاصیت عایق بودن آنهاست.

پنجره های دوجداره در برابر اشعه خطرناک فرابنفش خورشید مقاوم هستند.

این نوع از پنجره ها پایداری و دوام بالایی دارند و حتی پس از تخریب جهت نوسازی ساختمان نیز می توان از آنها مجددا استفاده کرد.

نظافت پنجره های دوجداره بسیار آسان است.

این نوع پنجره ها در برابر نفوذ حشرات و عوامل بیماری زا نیز مقاومت بالایی دارند.

پروسه نصب پنجره های دوجداره نیز بسیار راحت می باشد.

ساختار پنجره های چند جداره

آیا تا به حال به ساختار پنجره های دوجداره دقت کرده اید؟ این نوع پنجره ها از شیشه های دوجداره ای به وجود آمده است که عامل اصلی در عملکرد و مزایای بالای آن است. شیشه های دوجداره در کارگاه های ساخت شیشه دوجداره تولید می شوند. چند عنصر اصلی در ساختار آنها یا به عبارت صحیح تر شیشه دوجداره نقش اساسی دارد، این عناصر عبارتند از صفحات شیشه ای مرغوب، گاز پر کننده بین صفحات، اسپیسر شیشه دوجداره و چسب مناسب و مقاوم برای درزگیری شیشه و پنجره دوجداره.

به عبارتی روند کار در کارگاه های ساخت شیشه های دوجداره بدین صورت است که ابتدا یک لایه شیشه ای بر روی میز مخصوصی قرار داده شده و کاملا تمیز می شود (تمیزی لایه داخلی صفحات شیشه ای به سبب عدم دسترسی پس از ساخت آنهاست که مورد تاکید است) سپس یک اسپیسر یا فاصله دهنده بر روی آن قرار می گیرد، داخل اسپیسرها را برای جذب رطوبت میان لایه های شیشه ای از ماده مخصوص نمگیر پر می کنند؛ سپس لایه شیشه ای دوم بر روی آن قرار می گیرد و فضای میان لایه ها را توسط دستگاه مخصوصی با گاز عموما آرگون یا کریپتون (یک گاز بی اثر) پر می کنند.

اسپیسر را توسط چسب مخصوص پنجره دوجداره از جمله چسب بوتیل، چسب سیلیکونی یا چسب پلی سولفاید به لایه های شیشه ای می چسبانند. البته استفاده از چسب برای عایق بندی و درزگیری شیشه دوجداره در دو مرحله و ابتدا برای چسباندن اسپیسر به لایه های شیشه ای و در مراحل پایانی برای درزگیری نهایی شیشه های ساخته شده صورت می گیرد.

بیشتر بدانیم

واحد شیشه عایق (IGUs) چیست؟

ویندوز یا پنجره منبع بزرگی از کاهش گرما در یک خانه است .

واحدهای شیشه ای عایق (IGU) از افت گرما در درها و پنجره های شیشه ای شما جلوگیری می کنند.

شیشه های عایق ز دو صفحه شیشه ای تشکیل شده اند که توسط یک گاز بی اثر از هم جدا شده اند.

لایه عایق فراهم شده توسط گاز بین پنجره ها باعث انتقال حرارت می شود.

بیشتر خانه ها و ساختمان های مدرن از شیشه عایق استفاده می کنند. پنجره ها همان مزایای پنجره های تک صفحه ای را دارند ، با بهره وری انرژی که به صاحبان خانه کمک می کند تا در هزینه خود صرفه جویی کنند.

درصورتی که قصد خرید و تهیه دیگر محصولات از قبیل پنجره UPVC  ، پنجره ترمال بریک ، آلومینیوم ترمال بریک ، نمای کرتین وال ، آلومینیوم کرتین وال و با سایر برندها از جمله پنجره وین تک  و پنجره ویستا بست می توانید از طریق سایت و یا تلفن شرکت وین بست سفارش خود را اعلام کنید