با توجه به افزایش چشمگیر تعرفه گاز و برق و افزایش آلودگی هوا و آلودگی صوتی از گزینه هایی که هم به اقتصاد وهمبه آرامش خانوارها کمک می کند تعویض پنجره های تک جداره و یا دوجداره آهنی و آلومینیومی با پنجره دوجداره است . جهت تعویض پنجره ها با پنجره upvc در غالب موارد نیاز به تخریب و آهنکشی و آهنگری وجود ندارد . در مواردی که سطح مقطع پروفیلهای پنجره قدیمی شش سانت یا بالاتر باشد از پورفیل نوسازی و در مواردی که سطح مقطع پروفیل زیر شش سانت باشد از پروفیل بازسازی یا ساش برای فریم پنجره های جدید استفاده می شود .

اگر سطح مقطع پنجره های قدیمی زیر6 سانت باشد و فروشنده پیشنهاد پروفیل نوسازی را بدهد . در این حالت باید خریدار هزینه ای را برای آهنگری در نظر بگیرد و توسط آهنکشی سطح مقطعی 6 سانتی برای قرار گرفتن پنجره های جدیدی که با فریم نوسازی درست شده اند بوجود آورد. که البته این حالت با وجود صرف هزینه و زمان بیشتر هیچ مزیتی نسبت به تعویض پنجره ها با پروفیل ساش یا بازسازی بدون انجام آهنگری ندارد .

به طور کلی در تعویض پنجره ها شیشه ها ، لنگه ها و سایر قید های عمودی و افقی پنجره های قدیمی با فرز بریده می شوند .

فریم محیطی پنجره قبلی باقی می ماند و پنجره upvc جدید به فریم پیرامونی که در حقیقت همان کاربرد فریم انتظار  را دارد پیچ می شود .

نرده و حفاظ پنجره ها در :

در بازسازی پنجره ها معمولا حفاظ و نرده های پشت پنجره بیشترین مسئله را ایجاد می کنند و باید از هر نظر قبل از اقدام به باز سازی بررسی شوند .

برای نصب توری در این پنجره ها حفاظ باید حداقل 5 سانت از پنجره فاصله داشته باشد . حتما باید در این پنجره ها در صورت درخواست توری ، توری و پنجره با هم نصب شوند و توری قبل از جایگذاری پنجره به پنجره پیچ شود .

چسب و فوم کاری این پنجره ها از پشت به دلیل وجود حفاظ معمولا به راحتی و تمیزی پنجره های بدون حفاظ صورت نمی گیرد.

در تعویض این پنجره ها بهترین نتیچه هنگامی صورت می گیرد که حفاظ جدا و پس از نصب پنجره ها دوباره با احتیاط نصب گردند .

مناسب ترین یراق آلات در پنجره دوجداره

معمولا دلیل تعویض پنجره دوجداره مشکل ورود صدا و گرد و غبار و جلو گیری از پرت انرژی است . در این حالت بهترین یراق آلات که این منظور را رعایت می نماید به ترتیب زیر اند . درصد عایق بودن یراق آلات پایین تر به ترتیب کمتر می شود . هر چه نیاز محل تعویض به پنجره های عایق تر بیشتر باشد باید از یراق آلات عایق تر نیز استفاده شود . بیشترین حالت عایق را لنگه ثابت دارد و هرچه لنگه های ثابت پنجه بیشتر باشد کنجه عایق تر است .

1- پنجره ثابت

2- یراق دوحالته ، یراق پنجره ای فولکس واگنی

3- یراق تک حالته ،  یراق کلنگی اسپانیولت دار

4- یراق درب اسپانیولت دار

5- یراق پنجره فرانسوی یا T بازشو

6- یراق آکاردئونی

7- یراق کلنگی بدون اسپانیولت

8- یراق درب فرانسوی یا T بازشو

9- یراق درب بدون اسپانیولت

10- یراق کشویی

همان طور که از ترتیب بالا مشخص است  بهترین و عایق ترین یراق آلات ، یراق آلات دوحالته و فولکس واگنی می باشند و کمترین حالت عایق مربوط به یراق کشویی است .

با این وجود یراق کشویی یو پی وی سی از یراق کشویی آلومینیومی و آهنی بسیار عایق تر است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *