طراحي ، توليد و نصب درب و پنجره دوجداره  با نهايت دقت و ظرافت انجام مي گيردتا طول عمر پنجره ها و كارايي آنها در بالاترين حد باشد. اما رعايت برخي از نكات باعث مي شود كارايي و عمر اين پنجره ها در حد بيشينه خود باقي بماند. اين نكات به قرار زير است:

* قطعات مكانيكي پنجره ها نيازمند روغن كاري در بازه هاي زماني بلند ندت هستند تا در نهايت راحتي خود باقي بمانند. روغن كاري بايد توسط روغن هاي رقيق موجود مثل روغن چرخ خياطي انجام شود.
* از نزديك كردن مستقيم شعله مستقيم آتش ، مثل آتش جوشكاري و … به پنجره بپرهيزيد.
* به منظور دوام بيشتر لاستيك هاي درزگير پنجره ها ، چند ماه يكبار آنها را پارچه اي حاوي صابون مايع تمييز كنيد. اين عمل نرمي و انعطاف و تمييزي لاستيك ها را به ارمغان مي آورد. در حين اين عمل دقت كنيد كه لاستيك ها ازجاي اصلي خود خارج نشده باشند.
* تغييرات آب و هوايي در طي فصول و تغييرات ابعادي مصالح ساختماني بر اثر انبساط و انقباض ممكن است باعث شود كه ابزار و يراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شود كه با تنظيم مجدد به حالت اوليه بازخواهد گشت.
* براي تميز كردن پنجره ها مي توانيد از مخلوط آب و صابون استفاده كنيد كه باعث مي شود پنجره ها به خود گرد و غبار نگيرند.
* اگر پس از نصب پنجره ها ، هنوز فعاليت هاي اجرايي ساختمان باقي مانده است ، بايد ليبل روي پنجره ها كنده نشود تا از آسيب به پنجره ها محافظت كند. در صورتي كه هنگام كندن آنها ، ليبل ها به پنجره چسبيده بودند ، مي توان به سادگي از يك سشوار براي دميدن به پنجره ها استفاده كرد و سپس ليبلها را به راحتمي جدا نمود.
* در صورتي كه پيچ هاي دستگيره به مرور زمان كمي شل شد ، مي توان با جابجا نمودن دستگيره ، پيچ مربوطه را يافت و آن را سفت كرد.
* در هنگام فعاليت هاي بازسازي از قبيل نقاشي و سيمانكاري و … لازم استتا روي پنجره ها را با پوشش مناسبي پوشاند تا آسيبي به پنجره ها نرسد. درصورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا بدقت پنجره را تمييز كرد تا وجود اين مواد باعث كدر شدن سطح پنجره نشود.

درب و پنجره دو جداره

درب و پنجره دوجداره

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *