پنجره دو جداره

پنجره دوجداره

پنجره هاي مدرن به شكلي طراحي مي شوند كه از نفوذ هوا جلوگيري نموده و در شرايط گرم آب و هوايي، جذب گرماي حاصل از تابش خورشيد را كاهش دهد. كاهش نشت هوا و انتقال دما، مهمترين عوامل در داشتن خانه هايي با بازده انرژي مناسب هستند. اين گونه خانه ها از اتلاف گرما در نقاط سرد و از اتلاف سرما در نقاط گرم جلو گيري ميكنند.

بيشتر تلفات حرارتي ساختمان از طريق پنجره ها صورت مي گيرد. به همين دليل پنجره هاي نامناسب مي توانند هزينه سوخت را بسيار بالا ببرند.

استفاده از پنجره دوجداره مدرن، روش ساده اي براي كاهش هزينه هاي انرژي و در نتيجه كاهش گازهاي گلخانه اي است.

فریم های پنجره upvc مدرن باید از جنس موادی عایق و با مقاومت و استحکام بالا،مانند فایبر گلاس یا یو پی وی سی ساخته شده باشند. این پنجره ها باید حداقل دارای دو جداره باشند ولی بعضی از انواع آنها سه یا چهار جداره نیز دارند. لایه پوششی این پنجره ها باید قابلیت منعکس نمودن اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش را داشته، همچنین باید در برابر عوامل جوی مقاوم بوده و طوری درزبندی شده باشد که در زمستان مانع از خروج هوای گرم و در تابستان مانع از خروج هوای خنک شود و اسباب خانه را نیز از آسیب های ناشی از نور آفتاب محفوظ دارد.

پنجره دوجداره، دارای دو شیشه می باشد که بین آنها یک فضای کاملا درزبندی شده وجود دارد و اکثرا با گازهای آرگون یا کریپتون پر می شود. این فاصله معمولا بین 6 تا20 میلی متر است.دو جداره کردن شیشه جلوی ورود نور را نمی گیرد ولی گرمای خورشید را کاهش می دهد.

از نظر میزان مصرف انرژی، پنجره ای که عایق حرارتی آن بیشتر باشد مناسب تر است. به طور کلی میزان عایق حرارتی پنجره به عوامل زیر بستگی دارد:

1- نوع شیشه مورد استفاده

2- تعداد لایه های شیشه موجود در پنجره(تک، دو و چند جداره بودن)

3- ضخامت لایه هوایی موجود بین دو شیشه

4- مقاومت حررتی یا ضریب هدایتی فریم پنجره

5- درز بندی در هنگام نصب

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *