درمرحله اول PVC و افزودنیهای دیگر، با درصد مشخصی توسط دستگاه میکسر ترکیب سرد و گرم می شوند. مواد ترکیب شده بین 16 تا 24 ساعت دردمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین برود و دمای آن با دمای محیط یکسان شود. مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک وارد دستگاه های اکسترودر میشود. پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و همچنین قسمتهای کالیبراتور و تانکهای خنک کننده می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد معین برسد این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل متفاوت است که معمولاً برای سیلندر بین 165 تا 185 و برای قالب بین 198تا 202 درجه میتواند متغیر باشد .


اما متاسفانه برخی از صنعتگران ایرانی فقط به مواد تشکیل دهنده محصول تولیدی توجه دارند و به فرایندهای تولید از قبیل دمای مورد نیاز برای هر قسمت ، شرایط تولید در خلاء یا در محیط حاوی گازهای خاص ، مدت زمان و سرعت انجام هر فرایند ، میزان فشار ، ترتیب ترکیب مواد، مقدار هر ماده و … توجه ندارند ، در اینصورت با وجود استفاده از مواد یکسان نتیجه مطلوب حاصل نمی شود .

پنجره دوجداره upvc

دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر همسو می باشد که مواد رابه صورت یکنواخت از قسمت سیلو به طرف قالب هدایت می کند. سیلندر دستگاه شامل چهار قسمت می باشد که هر کدام به ترتیب وظیفه پیشگرم کردن مواد ، پلاستیسیته کردن ( تبدیل مواد به شکل خمیری )، خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده دارند .پس از خروج پروفیل از قسمت کالیبره و تانکهای خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک می شود.

سرانجام  پروفیل upvc وارد قسمت اره شده و در ابعاد مورد نظر برش داده و بسته بندی می گردد .

به علت خواص فیزیکی متفاوت این ماده جدید اصطلاحا به آن یک ماده غیر پلاستیک (Unplasticised) اطلاق می شود.

سبکی وزن، خمش پذیری، عدم اشتعال، عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح سیقلی، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیری در به کاربردن طرح های متعدد، UPVC را به یک نوع ترموپلاست مدرن که مناسب ترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت در و پنجره سازی است تبدیل نموده است .

 

درب و پنجره دوجداره پنجره upvc , درب و پنجره upvc, ویستا بست,پنجره دوجداره,قیمت پنجره upvc