استفاده از شیشه های دو جداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی – برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستان ها ، کتابخانه ها ، موزه ها ، و ساختمانهای حاشیه خیابان های پر تردد کار برد وسیع دارند . اخیرا برای ایمنی وآسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن های قطار و اتوبوس های بین شهری نیز با شیشه های دو جداره تجهیز شده اند . میانگین سر و صدا در شهرهای بزرگ در حدود 65 تا 70 دسیبل است . این در حالی است که شدت صوت مجاز برای بیمارستان ها و محیط هایی از این قبیل حداکثر 39 دسیبل است . شیشه های دو جداره می توانند شدت صوت را حدود 50 دسیبل کاهش دهند . و آن را به مرز 20 تا 30 دسیبل برسانند . علاوه بر این شیشه های دو جداره انتقال گرما را به شیوه های گوناگون و با رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی کاهش می دهند. لایه های هوای خشک که خود عایق طبیعی محسوب می شوند بین دو جداره شیشه محبوس مي شود  که قابل مقایسه با یک پوشش فایبر گلاس است

شیشه  دوجداره دکوراتیو انواع مختلفی دارند در نوعی از آن پروفیلهای تزئینی برنزی یا آلومینیومی با طرح ها و رنگ های گوناگون در فضای مابین دوجداره شیشه قرار می گیرد.

شیشه های تزئینی موسوم به استین گلاس ( Stain Glass) ترکیب زیبا و منحصر به فردی از شیشه های تراش خورده و فریم های برنزی میباشد.

شیشه های تراش خورده از جنش شیشه رفلکت برنز بوده که به تناسب قرارگیری در طرح به دقت و ظرافت بریده شده و تراش خورده اند.این شیشه های تراش خورده در داخل فریمهای برنزی و یا سیلور نگه داشته میشود .

به تناسب طرح هر مدل در کنار شیشه های تراش خورده شیشه های اسید کاری شده نیز بکار گرفته شده است که از یک شیشه به ضخامت 2 میلیمتر  ساخته شده که برروی آن عملیات تراش و اسیدکاری انجام میشود که ضمن اجازه عبور نور ترکیب بسیار زیبایی ایجاد میکند.

مجموعه فریمهای برنزی و شیشه تراش خورده و شیشه اسید کاری شده توسط دو شیشه محافظ در هر دو طرف محافظت میشود.

این مجموعه در واقع یک پنل به ضخامت 20 میلیمتر میباشد که طرحهای مختلف آن ابعاد مشخصی دارند .

این پنلها در دربهای ورودی ساختمان ، پارتیشنها و دربهای داخلی کاربرد دارد. در درب های یو پی وی سی طرح چوب این دکراتیوها نمای خاصی پیدا می کنند.  برای بکار گیری این شیشه ها لازم است قبل از ساخت درب و پارتیشن از ابعاد شیشه مورد درخواست آگاهی پیدا کردو براساس آن درب یا پارتیشن ساخته شود.

شیشه دوجداره دکوراتیو

شیشه دوجداره دکوراتیو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *