طراحی, تولید و نصب پنجره دوجداره با نهایت دقت و ظرافت انجام می گیرد.تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد.اما رعایت برخی از نکات موجب می شود کارایی و عمر این پنجره ها در حد بیشینهه خود باقی بماند.

این نکات به قرار زیر است:

قطعات مکانیکی پنجره ها نیازمند روغن کاری در بازه های زمانی بلند مدت هستند تا نهایت در راحتی خود باقی بمانند.روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود مثل روغن چرخ خیاطی انجام شود.از نزدیک کردن شعله مستقیم آتش, مثلا آتش جوشکاری و … به پنجره بپرهیزید.

به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر پنجره ها, چند ماه یکبار آنها را با پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید.

 

پنجره دوجداره

این عمل نرمی و انعطاف و تمیزی لاستیک ها از جای اصلی خود خارج نشده باشند. تغییرات آب و هوایی در طی فصول و تغییرات ابعادی مصالح ساختمانی بر اثر انبساط و انقباض ممکن است موجب شود که ابزار و یراق آلات پنجره از رگلاژ خارج شود که با تنظیم مجدد به حالت اولیه باز خواهد گشت.

برای تمیز کردن پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید که باعث می شود پنجره ها به خود گرد و غبار نگیرند.اگر پس از نصب پنجره ها, هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است, باید لیبل روی پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به پنجره ها محافظت کند.

در صورتی که هنگام کندن آنها, لیبل ها به پنجره چسبیده بودند, می توان به سادگی از یک سشوار برای دمیدن به پنجره ها استفاده کرد و سپس لیبل ها را به راحتی جدا نمود.در صورتی که پیچ های دستگیره به مرور زمان کمی شل شد, می توان با جابجا نمودن دستگیره, پیچ مربوطه را یافت و آن را محکم کرد.

در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و … لازم است تا روی پنجره ها را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به پنجره ها نرسد.در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا به دقت پنجره را تمیز کرد تا وجود این مواد موجب کدر شدن سطح پنجره نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *